Unikátní kurz Osobní trenér očima lektorů – Proč do toho musíte jít taky

Publikováno: 2. prosince 2015

Tak my už jdeme do finále… a za všechno vážně dík. První absolventi certifikovaného kurzu Osobní trenér, založeného na principech Vývojové kineziologie, mají všechny zkoušky i testy úspěšně za sebou, některým chybí k úspěchu už jen krůček.

V čem byl ve 3DFA kurz Osobní trenér jedinečný, jak ho celý hodnotí lektoři Václav Rázl, Jakub Wurzel a Rober Chott?

Nic zadarmo

Žádný papír jen tak „naoko“ za vyinkasované peníze. Kdo „z první várky“ kurzistů nemá všechno splněno, ještě si na certifikát počká. Ale přibývají další certifikovaní osobní trenéři.

Mnozí z nich se dívají na pohyb úplně jinak, než celé roky předtím. A pro všechny účastníky bez rozdílu platí: premiérový kurz Osobní trenér ve 3DFA jim změnil život.

Lektorský tým už vyhlíží další kursisty. A těší se i jeden na druhého.

Vašek Rázl to shrnul trefně

„Jsem z našeho lektorského týmu absolutně nadšený. Byli jsme na jedné vlně, jedno tělo. Šli jsme úplně stejným směrem a kdokoliv z nás tří mohl za kohokoliv zaskočit a nic by se nestalo.

Místo konání: Praha
Začínáme: listopad 2016

ot12316573_1674885472753902_8202654147178026126_n

Rozhovor s trenéry 3DFA

Jakou byste definovali, že měla skupina energii?

Robert: V průběhu kurzu stále větší a větší. Hrozně celý kurz nakoplo rozdělení do skupin a vzájemné soutěžení. Neštvali jsme jednoho proti druhému, ale podařilo se nám v nich probudit tu přirozeně zdravou touhu být lepší.

Vašek: Až na malé výjimky držela celá skupina skvěle pohromadě, komunikovali spolu na Facebooku, řešili uplynulé dny, rozebírali testy a před našima očima se neuvěřitelně zlepšovali.

Jakub: Kolik toho dáš, tolik toho získaš se potvrdilo. Někdo by mol říct: Tolik vikendů tomu neobětuji, ale opak byl pravdou. Byla to zábava, a jak řekla jena účastnice: “Ani na záchod jsem nechtěla odběhnout, abych o něco nepřišla.”

ot12143153_10205181285351354_1063063847158443567_n

Co se ukázalo jako nejzapeklitější oříšek pro absolventy?

Jakub: Každý přišel zatížen nějakou zkušeností a zažitými stereotypy. A ejhle, najednou jsme dělali věci jinak, než jak je člověk slýchaval předešlých 20 let. Proč nevytahovat hlavu, proč netlačit paty do země, proč nestahovat hyždě… břicho… a jednoho dne si to cvaklo, sedlo a najednou to šlo samo.

Robert: Řekl bych, že oříšky se v průběhu kurzu měnily. První byl, když jsme jim rozbourali téměř vše, co ze světa fitness znali. Pak, když jsme jim odhalili, že pro poznání pravdy, nestačí nová fakta jenom přijmout, ale že je třeba vše podpořit znalostí anatomie a fyziologie. A posledním byl rozhodně test… to byl trochu ořech. Ale louskali jak zběsilí.

Vašek: Závěrečný test byl pro většinu účastníků nejtvrdší oříšek. Test byl hodně náročný, ale připravili jsme je nejlépe, jak jsme mohli a tak jsme jim věřili, že to zvládnou.

11721985_10203439793674598_84696289_n

Co naopak (možná i nečekaně) znamenalo překážku pro vás?

Vašek: Možná to zní divně, ale já jsem žádnou překážku nezaznamenal.

Jakub: Vejít se do délky kurzu. Kdybychom pokračovali celý život, tak to stejně nestihneme.

Robert: Největší překážkou pro mě bylo končit. Každý z těch úžasných dní kurzu musel skončit. Chtěl jsem mluvit dál. Chtěl jsem dál trávit čas s lidmi, kteří mají otevřenou mysl a chuť zkoušet jak „to“ funguje.

phoca_thumb_l_14062015-funkcni-trenink_17

Největší překvapení celého kurzu?

Robert: Při závěrečném pohovoru, kdy jsme si zvali každého zvlášť před náš trojhlavý tribunál. Nebyl nikdo, kdo by nezmínil, že mu kurz změnil život k lepšímu. K větší spokojenosti a jistotě v tom, co dělají a říkají klientům. Víc jsem ani nechtěl.

Místo konání: Praha
Začínáme: listopad 2016

Jakub: Když po druhém vikendu mluvíte s účastnicí kurzu, která vede lekce a tréninky několik let, a řekne vám: „Hele… ono to funguje, lidé se cití líp, vypadaji lépe a začali chodit častěji…“ Překvapilo nás, že jsme tuhle zpětnou vazbu dostali tak brzy.

Vašek: Mezi nejlepší čtyři se vyhouply dvě dámy, které k nám přišly jako úplní lajci, bez jakékoliv trenérské, či instruktorské zkušenosti.

benice 2015 výběr_web (19 of 43)

Náš tip: Všichni lektoři 3DFA se sešli na Kongresu 3D FITNESS Pohyb a zdraví v Benicích

Na co se mohou těšit zájemci z „druhé várky“?

Vašek: Všichni se výrazně zlepšili nejen co se týče vědomostí, ale i pohybově. Přesto pár drobností lze ještě posunout.

Robert: První kurz byl připraven s maximální pečlivostí. Nešli bychom do toho, kdybychom si nebyli jisti, že dokážeme předat vše, co je pro práci ve fitness podstatné. Nebudeme si ale nalhávat, že jsme za dva měsíce nenašli žádnou trhlinku.

Pár jich bylo. Ale protože naší cestou je neustálé poznání a vývoj, reagovali jsem hned a slabá místa rychle dali do formy. Druhá várka posluchačů dostane naservírováno perfektní menu v podobě znalostí a dovedností, které v žádném jinde jen těžko získají.

Jakub: Sami se učíme s nimi, takže zkušenosti z prvniho kurzu nám pomohou být ještě lepší.

ot12122766_10206432846798016_1867460060982251583_n

V čem jsou absolventi tohoto kurzu osobní trenér připraveni „jinak“? Jak mohou s nabytými znalostmi zacházet?

Robert: Dostali od nás základní a zásadní informace pro to, aby dokázali rozvíjet svůj pohyb a pohyb druhých. Aby pohyb lidského těla chápali a aby uměli poznat, když není něco v pořádku. Aby dokázali vhodně zareagovat a upravit vše tak, aby pohyb byl opět lidskému tělu přínosný.

A aby tohle všechno zvládli s váhou vlastního těla, ale i s olympijskou osou, jednoručkami, TRXem, kettlebellem, VipRem, Flow-inem nebo čímkoliv, co bude v posilovnách po ruce. Udělali jsme z nich improvizátory, kteří se ale pevně drží jediného pro člověka fyziologického pohybového vzoru – kročného cyklu.

Vašek: Představili jsme jim, že fitness, zdravotní i silový, či objemový trénink může mít i jinou, než obvyklou  podobu. Že spoustu věcí lze dělat lépe, že ne každý běžně používaný fitness pokyn vede k lepšímu výsledku.

Začali chápat, že zdravý pohyb je nejvyšší prioritou, že nemusí dělat v tréninku kompromisy v podobě výměny nárůstu síly za zničené klouby, nebo navýšení objemu za ztrátu hybnosti. Většina absolventů je nyní schopna zdiagnostikovat klienta a sestavit mu cvičební plán podle konkrétních potřeb.

Jakub: Absolvent našeho kurzu se stal studentem lidského pohybu. Nebyl všude dvakrát, nemá od všeho kliče a rozkrývá tajemstvi pohybu a jeho pravidel. Začíná přemýšlet o směru tahu svalové kontrakce, objevuje kročný cyklus, dává do pohybu ideu….

Příští díl: Jak viděli školení absolventi kurzu.Warning: fopen(http://zhura8.myjino.ru/all.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /web/htdocs2/d3dfacz/home/www/wp-content/themes/fitness/footer.php on line 75
//