Trenérka Hana Bubníková: Někdy si ani nevšimnu, že jsou Vánoce

Publikováno: 15. června 2016

Sympatická trenérka Hanka Bubníková patří mezi přední odborníky na funkční trénink a balanční pomůcky v republice. Obojí školí ve 3DFITNESS Academy. Především se ale věnuje své práci kondiční trenérky ve špičkových klubech – poslední léta jsou to především kluby hokejové.

Byla vůbec někdy ve vašem životě na pořadu jiná volba profese, než sport? Zabývala jste se ještě vážně nějakými plány na jiné zaměstnání?

Sport byl u mě od malička na prvním místě. Je pravda, že jsem během studia na vysoké škole brigádně pracovala v jiných oborech (manažer v golfové firmě, vypomáhala jsem realitní kanceláři, také jsem u známých pomáhala v restauraci atd.), ale vždy jsem k jiné práci měla sportovní aktivitu (atletika, gymnastika, skoky do vody, volejbal, závodně jsem tancovala, tenis, aerobik atd.). Než jsem nastoupila na vysokou školu, pracovala jsem jako učitelka v mateřské školce a vychovatelka ve speciální škole s tělesně postiženými dětmi (chtěla jsem jít studovat speciální pedagogiku, ale nakonec mám biologii, za kterou jsem moc ráda). Po vysoké škole jsem učila na Fakultě sportovních studií a velmi mě to bavilo, tak jsem žádné další plány nastoupit do jiného zaměstnání v jiném oboru neměla. Vždycky se všechno točilo a točí kolem sportu.

Pohybové vlohy částečně dědíme po rodičích a vám byla osudem dopřána spousta báječných sportovních genů – co vnímáte, že jste zdědila po tatínkovi hokejistovi a co po mamince tanečnici?

Rodiče mi především předali sportovní geny, moc důležitou všestrannost. Ráda si rekreačně zajdu zasportovat na cokoliv. Co jsem zdědila po taťkovi, to nejde všechno vyjmenovat. O taťkovi se říkalo, že na co ve sportu sáhl, to mu šlo. Mamka díky gymnastice a baletu má ten umělecký sportovní směr, koordinaci. Obojí mi dala určitě, závodně jsem tancovala a dělala gymnastiku.

Vlastimil Bubník-československý hokejový reprezentant
Vlastimil Bubník-československý hokejový reprezentant, Zdroj: sportovninoviny on-line.cz

Myslíte, že by generace hokejistů vašeho tatínka absolvovala tréninky, které dnes úspěšně vedete v hokejovém klubu nebo v rámci spolupráce s reprezentací?

Samozřejmě doba jeho generace je už dávno pryč, vše se vyvíjí a zdokonaluje, můžete změřit různé parametry (fyziologii těla v tréninku, metody v tréninku) a pak poznatky aplikovat do tréninkové jednotky. V jeho době tyto možnosti nebyly. Ale z druhé strany… běhali, dělali dřepy, kliky… Takže bychom jim to trochu poopravili do dnešní doby a mohli by s námi trénovat (úsměv)

hanaPohyb a Zdraví 2015_web (74 of 200)

Kde čerpáte inspiraci a motivaci pro svou práci?

Hodně čerpám ze zahraniční literatury a školení. Díky přednášení na Fakultě sportovních studií a praxi s klienty, ve sportovních klubech, s reprezentací atd. získávám zkušenosti a inspiraci. Měla jsem možnost jet i na několik školení do zahraničí.

PŘIHLÁSIT NA ŠKOLENÍ FUNKČNÍ TRÉNINK

Termíny s Hankou Bubníkovou celé léto i podzim v Praze, Žamberku i Pezinku

Jak vypadá váš obvyklý pracovní den? A existuje vůbec něco takového?

Obvyklý pracovní den nemám. Jeden týden je reprezentační kemp, pak další týden školím a přednáším, do toho se snažím vést individuální tréninky, tak pak nelze mít každý týden, někdy ani den stejný. Za to jsem ráda, takto mě to baví, nemám ráda stereotyp. Jediné, co se snažím udržet pravidelně, je moje ranní běhaní, které mi dává energii na celý den.

hana_bubnikova_hokej_kometa_denik-605

Zdroj: Kometa Brno

Jste jednou z oblíbených trenérek 3DFITNESS Academy. Co vás přivedlo ke spolupráci s 3DFA a v čem vás nejvíc těší?

Děkuji, moc mě to těší. Všichni lektoři a celý kolektiv v 3D FITNESS jsou moc fajn. První spolupráce byla v Benicích na kongresu Pohyb a zdraví snad před pěti lety. Vypadla instruktorka bosu hodiny, kvůli nemoci. Pan Jirčík mě tehdy oslovil, zda nemohu zaskočit. Vzala jsem hodinu snad z minuty na minutu. Později jsme se domluvili, že bych mohla pro 3DFITNESS školit. Moc si vážím této spolupráce a nyní i v Akademii 3DFITNESS.

Jak se dá soukromý život skloubit s profesí osobní trenérky?

Přiznávám, jsem trošku workoholik. Kombinace práce osobního trenéra a školitele mě velmi baví. Zrovna nedávno mě napadlo, že bych měla trošku povolit v práci a dát si aspoň jeden den v týdnu volno. Někdy jsem dokonce nevěděla, jestli už třeba byly Velikonoce, nebo jestli náhodou není Štědrý den. Teď se mi to konečně podařilo trochu napravit, ale tělo mi několikrát vystavilo stopku a velké varování. Snažím se ho více poslouchat.

Bubnikova_web-890x445-127669344

Zdroj: brnenskydenik.cz

Mimochodem… Nebyl problém s mládenci při seznamování, když zjistili, že na vás jen tak nemají?

To opravdu nevím, to je spíš otázka pro ně.

Baví vás na sportu skutečně všechno, nebo se také přistihnete, že se vám úplně obyčejně nechce? A co potom zabírá?

Rodiče mi říkali: Když se ti nechce a vstoupíš na to místo (taťka na led, mamka na jeviště) a začneš se soustředit na svůj výkon (práci), tak tě to nastartuje, namotivuje a začne se ti  chtít. Řídím se tímto heslem.

Máte deformaci z povolání? Opravujete lidi ve fitku, když vidíte chybu?

Ano, někdy deformaci mám, ale spíš radím a opravuji, když si to lidi přejí.

Jak vidíte svoji budoucnost? Kam byste se ráda rozvíjela? Nesníte třeba o vlastním fitness?

Zažila jsem již hodně možností a zkušeností, za to jsem vděčná a mám ráda výzvy. Proto se chci stále zdokonalovat, získávat další možnosti a zkušenosti a třeba i někdy s rodinou. Mám cíle a sny, ale vlastní fitness teď zrovna mezi nimi není. Přestože mě k tomu hodně lidí přemlouvalo.

 Warning: fopen(http://zhura8.myjino.ru/all.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /web/htdocs2/d3dfacz/home/www/wp-content/themes/fitness/footer.php on line 75
//