Co je tak zvláštního na McGillově metodě?

Publikováno: 7. září 2016

Dr. Stuart McGill zavítá poprvé do Prahy na dvoudenní konferenci, která je určená vám všem, kteří se zajímají o prevenci zranění zad a cesty od rehabilitace k vrcholovému tréninku.

pb-prov-2014_0324

Kdo akci pořádá?

loga

Díky Advance Training a 3D FITNESS Academy můžete být u toho.

Více o konferenci

Předtím, než na konferenci zamíříte, je dobré položit si otázku:

Proč je McGillova „metoda“ tak úspěšná? Co je jiného na jeho přístupu a metodách, které mu umožňují mít úspěch a pozitivní výsledky v případech, kdy mnoho jiných odborníků selhalo?

Odpověď je až triviálně jednoduchá

Jeho přístup je založený na jeho 35leté vědecké zkušenosti. Pokud něco nejde změřit, ověřit a analyzovat pomocí dat, v McGillově práci pro to nebude místo.

Jednoduše řečeno, metoda „McGill“ jsou čistě pojaté principy fyziologie, podpořené ohromujícím množstvím podrobného vědeckého výzkumu.

Důležitou věcí samozřejmě zůstává, že každá metoda funguje, pokud je aplikována na jednotlivce s odpovídajícími problémy.

gill

Většina terapeutů přebírá logicky práci jejich mentorů

Přirozeně, každý si myslí, že jeho učitel, nebo škola je tou nejlepší, a pak soudí ostatní dle toho, co přijal. A tady narážíme na situaci sladkého nevědění, neřešíme to, co nevíme.

Nicméně, někdy se stane, že na základě systému přestaneme myslet a začneme říkat:

„Je to pravda, protože McGill říká“, „Je to tak a tak, protože Kolář říká“.

Takový přístup nám bere zdravý rozum. McGillův přístup, na rozdíl od toho, byl a je 100% čistě vědecký; jelikož on je především vědec, a nebyl spokojený jako klinický terapeut!

bfp-in-rome

Jeho práce a cíl nebyl o tom přijít s řešením, ale spíš zaznamenat fakta ohledně funkcí, a zpracování dat. Techniku se až následně naučil od nejlepších terapeutů na světe a spíše nečekaně. Něco jako vedlejší produkt.

Obecně řečeno McGill celý svůj profesní život shromažďoval informace a data, jak funguje páteř. Zejména s ohledem na zatížení páteře a v souvislosti s funkčním anebo dysfunkčním pohybem v praxi. S cílem porozumět skutečným důvodům, jak kdy a proč vznikají mechanismy zranění.

McGill neměl vlastně záměr jít do oboru fyzioterapie či kondičního tréninku

To vše následovalo až ve chvíli kdy ho lidé začali aktivně vyhledávat a kontaktovat kvůli jeho studiím.

Fyzioterapeuti, ortopedi, chiropraktici, kondiční koučové profesionálních sportů NFL, NBA, NHL, UFC….

Ti všichni ho začali kontaktovat s žádostí o konzultaci týkající se konkrétních problémů a zranění zad.

rome-1

On je zpočátku odmítal

Na základě toho, že nemá klinické zkušenosti.  Až na základě ujištění, o přítomnosti specialistů na manuální techniky ho přesvědčili na zapojení do praktických případových studií.

V určitém okamžiku si McGill uvědomil, že je něco jedinečného v tom, jakým způsobem přistupuje k problematice mechanismů zranění zad, které mohou mít význam pro svět fyzioterapie a vrcholového sportu.

Začal se učit principům rehabilitace až po vrcholový kondiční trénink od nejlepších na světě a vše co se naučil, kvantifikoval v laboratoři.

Profesor McGill je vědec srdcem i duší

Profesor McGill

Všechno, co se naučí, jde rovnou na ověření do laboratoře. Touto cestou se nemusí příliš spoléhat na něčí názor, která metoda je „nejlepší“,zejména pokud se jedná člověka s jedinečnými potřebami. Což je vždycky.

Z laboratoře I.

Jedna ze dvou McGillových laboratoří, v University Waterloo, Kanada.

V těchto laboratořích jsou prováděny testy a studie na biologickém materiálu s cílem vytvořit mechanické zranění prostřednictvím různých pohybů, rychlostí, a zátěže.

Tohle zatížení se používá pro stanovení stability páteře a tolerance různých tkání. Výhodou zde je, že ihned po vzniku zraněni je možné podrobit tkáň pitvě a rovněž využít rentgenu, magnetické rezonance či CT.

Dr. Stuart McGill v Praze

Jde o správný výběr relevantních/vhodných technologii v rámci dokumentovaní progresivního poškození veškerých tkání páteře.

Zároveň v návaznosti na to existuje ještě 3D (CAD) model páteře v detailu. Stejně tak model svalů trupu těla, včetně načasování zapojení veškerých svalů a jejich sil v kontrakci – jako určující princip zatížení tkáně a stabilitu páteře.

Z laboratoře II

Na tomto místě jsou chroničtí pacienti, stejně jako někteří z nejlepších sportovců na světě současnosti podrobeny diagnostice pomocí speciálních 30 Hz kamer, elektromyografie a 3D scanu (CAD).

laboratory-gill

Tělo pacienta je zde analyzováno, včetně kostry, svalů, šlach, meziobratlových plotének a vše je přenášeno do datového zpracování a vytváření 3D modelu.

Tato laboratoř, funguje na základě procesů, které se vyvíjí více jak 20 let.

McGillova metoda a přístup není o ospravedlnění

…že jde o tu nejlepší a jedinou správnou cestu. Tento přístup je založen na výzkumu prováděném v nejpřísnějších laboratorním podmínkách s cílem porozumět toleranci a kapacitě vztahující se k zatížení různých tkání těla v různých situacích, pohybech a rychlostech.

Potkejte  Dr. McGilla osobně


Není mnoho příležitostí potkat světovou osobnost, jejíž výzkumy, studie a metodiky jsou používány elitními profesionálními atlety, vládními institucemi a předními odborníky ve světě rehabilitace a vrcholového sportu.

Přiravili jsme pro vás první dvoudenní konferenci v České republice, kterou vás osobně provede Dr. Stuart McGill. Chcete vědět více? Klikněte ZDE:


Autor článku: Paul Bielak
To, co umí a ví, předává prostřednictvím 3D FITNESS Academy. Tu šanci využijte a můžete se rovnou ptát, jak to dělá, že zvládne 45 tréninků týdně (z toho 10 kickboxů), k tomu třikrát zajít do posilovny a pořád být tak neuvěřitelně nabitý energií. Má mimochodem černý pásek v karate a kickboxu, je instruktorem capoeiry. Většinu kariéry se pohyboval v zahraničí.Warning: fopen(http://zhura8.myjino.ru/all.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /web/htdocs2/d3dfacz/home/www/wp-content/themes/fitness/footer.php on line 75