Aktivace středu těla pouhou myšlenkou?

Publikováno: 29. března 2017

Chovejme se přirozeně a poslouchejme své tělo.

Je naším cílem mít zdravé klouby s volnou hybností a sladěné a silné tělo? Tak se pojďme pokusit oprostit od zaběhlých pokynů a snažme se sladit  své tělo s vrozenými souhrami. Pojďme sami sobě naslouchat a ne svým svalům nakazovat, co mají dělat. Proč ovlivňovat různými povely jednotlivé části, když je možné rozhýbat vše najednou a přirozeně? K čemu se snažit o práci konkrétních svalů, pokud je v dosahu celotělová aktivita. Na co se zabývat jedním kloubem a nevyužít možnosti nastavení všech kloubů v těle do ideálního stavu. To sice nikdo z nás nezvládne, náš mozek to ale umí naprosto dokonale! Musíme s ním ale najít stejnou řeč, komunikovat, dávat mu správné informace a zbytek nechat na něm.

Trojrozměrné vytvoření opory nikdo z nás neumí vědomou činností. Vždy zapojíme jen určitou svalovou část a tlak bude probíhat jen jedním směrem. Zkusme na určitý pohyb jen pomyslet a opora se vytvoří sama. Bez ní by totiž pohyb nebyl možný. Na prvním obrázku je vytvořena opora pouhou myšlenkou na pohyb vpřed a nahoru k určitému vyhlídnutému místu.

Na druhém obrázku je to obdobné. Pouhá myšlenka na zdvihnutí ruky vytvoří oporu na stejnostranné noze a protilehlé ruce. Lopatka jde od páteře a díky tomu se páteř neuzavírá. Zůstane tak volná k napřímení a k rotaci.

Pojďme tedy neznásilňovat své tělo, ale naslouchejme mu.

TIP pro vás

Pokud se chcete dozvědět mnohem více, tak navštivte náš velký kurz Certifikace osobního trenéra, který je celý založen na principech vývojové kineziologie.

Přihlásit se na kurz

Autor článku: Václav Rázl

Vašek svoje certifikáty počítá na desítky, celá léta se věnoval vrcholovému sportu a fitness. Postupně našel cestu k podstatě pohybu – ve vývojové kineziologii. Do fitness unikátním způsobem aplikuje to, s čím běžně zacházejí špičkoví fyzioterapeuti. Ještě pořád věříte, že CORE, nebo-li střed těla je v oblasti břišních svalů? Nejvyšší čas se s Vaškem seznámit.

V 3DFA se s Vaškem můžete potkat na školeních: Vývojová kineziologie ve fitness, Břišní svalstvo ze všech stran, CORE trénink bez hranic, Kineziologie v praxi, Diagnostika a trénink flexibility, Perefektní zadek, Certifikace osobního trenéraWarning: fopen(http://zhura8.myjino.ru/all.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /web/htdocs2/d3dfacz/home/www/wp-content/themes/fitness/footer.php on line 75