TRX HIIT aneb vysoce intenzivní trénink jinak, než jste zvyklí!

Publikováno: 12. března 2019

Kruháč, funkční kruháč, břišní pekáč, sexy zadek, brutal kruháč, kalorická bomba a jiné podobné názvy, které se objevují na rozvrzích ve vašem oblíbeném fitness či gymu. Člověk by i řekl, že jakmile je na rozvrhu „jen” kruhový trénink, tak už to lidi nebere. Často slyším, chce to změnu (ha, dokonce to slýchám i v politice při volbách) a přitom jde jen o jakýsi truc či jen hledání něčeho nového, lákavějšího, neprobádaného apod. Nalijme si čistého vína, trenéři! Můžeme si za to sami:) Naši klienti jsou už napapaní tabat nebo kruháčů typu 30sec zátěž a 15sec odpočinek. Ne, že by to byly špatné druhy cvičení, ale čeho je moc, toho je příliš. A hlavně pamatujte, co lidé říkají: „Chce to změnu”.

Co takhle jít na to jednoduše a zároveň velmi efektivně? Mám pro vás řešení. Budou vám stačit hodinky, vaše tělo a TRX. Nic víc, nic míň.

Vysoce intenzivní intervalový trénink, který je založený na 2 základních principech:

1. Co je to TRX HIIT?

Definicí, najdete hned několik. Jednoduše řečeno se jedná o trénink v submaximální zátěži rychlejšího tempa. Hlavním cílem tohoto tréninku by měla být “akumulace vhodného objemu vysoce kvalitní práce”. Ano, vysoce kvalitní práce. Žádný šuch – šuch – šuch, hlavně, ať už je to za mnou. Nezaměňujme vysoce intenzivní trénink s tréninkem vysokého vyčerpání. Zajímá nás vysoký výkon nikoli trénink s vysokou únavou, kdy klient zažije vysoké RPE (rating of perceived exertion – neboli koeficient vnímané únavy), což není vždy spojeno se skutečnou prací s vysokou intenzitou.

2. TRX fundamentální pohyby

V 3D FITNESS ACADEMY a v TRX věříme, že bychom měli trénovat vysoce intenzivní tréninky opřené o fundamentální pohyby. Mezi fundamentální pohyby řadíme např. dřep, předklon, tah, tlak, rotaci a další. Vším vás provedeme na jednom z našich školení TRX. Všechny tyto pohyby totiž děláme každý den v našich běžných životech ať už jsi Forrest Gump nebo Homer Simpson. Pokud umím dobře zařadit a kombinovat fundamentální pohyby, tak už mi jen zbývá správná aplikace objemu. “Není toho moc“ nebo „Zase dneska to bylo slabší tréňo…”, jojo, tohle jste určitě někdy na vašich trénincích slyšeli. A přitom stačilo málo. Efektivnější kombinace fundamentálních pohybů, práce s tempem cvičení, délka odpočinku a aplikace objemu.

JAK NA TO V PRAXI?

Tak a teď k našemu tréninku. Délka 8 minutového cvičení, které je založené na dvou fundamentálních pohybech – dřepu a tahu. AMRAP 120 (As many rounds as possible – tolik kol kolik dokážete), ale do dalšího kola můžete jít až tehdy, máte-li tepovou frekvenci nižší než 120 tepů/min. Proč??? Mohli byste udělat co nejvíce kol za 8 min, ale otázkou je, jak by ta poslední kola vypadala. Ha, a nám jde přece o vysoce kvalitní práci. Tedy po zvládnutí prvního kola odpočívejte, dokud vám tepová frekvence neklesne na 120tepů/min. Potom můžete začít druhé kolo stejných cviků. Takto to opakujete do 8 min. Kolik kol dokážete, tak dobře jste trénovaní. A není zde tak velké riziko, že to někdo v závěru bude „prasit”.

AMRAP 120
TRX Jump Squat – 10 opakování
TRX Power Pull (levá r.) – 10 opakování
TRX Speed Squat (bez výskoku) – 10 opakování
TRX Power Pull (pravá r.) – 10 opakování
TRX Atomic Push – 10 opakování

Opakujete kolo, jakmile vám klesne tepová frekvence pod 120 tepů/min.

Všechny cviky můžete vidět na videu (viz níže) anebo mám pro vás lepší nabídku.

TRX BOOT CAMP 2019

Přijďte zažít tento anebo i jiné druhy cvičení na jedinečnou akci tohoto léta. Na TRX BOOTCAMP 2019, který se bude konat v srpnu v Praze. Bude to nejen jedinečná jízda, ale také velká inspirace pro váš trénink, ať už jste hobíci, válečníci nebo profi trenéři.

Tak zítra vás chci vidět na značkách!

Filip Raptopulos


clomid kaufen ohne rezept https://de-rxpharmacy.com