Život v pohybu, pohyb v životě​ s Honzou Novosadem

Publikováno: 18. března 2019

 

Školení, které už svým názvem vypovídá o tom, že je unikátní, vede trenér, sportovec a člověk milující přirozený pohyb tělem i duší – Jan Novosad. A protože hlásáme heslo „trénuj u zdroje„, rozhodli jsme i jít rovnou za zdrojem. Poprosili jsme Honzu, aby sám vzal do ruky tužku a papír (nebo možná spíše klávesnici) a sám popsal, o čem školení je a proč stojí za to! Jo a mimochodem, nejbližší termín školení je už 23. 3. 2019 v Praze.

 

 

Jaký je život v pohybu? Jaký je pohyb v životě?

„Na semináři Život v pohybu, pohyb v životě chci sdílet informace a pohybové principy, které žijí a zapojují do svého života. Jsou to ty, které prošly zkušeností těla, dávají smysl hlavě a dotkly se mého srdce. Mou inspirací jsou koncepty i jednotlivci jako MovNat, GMB, Ido Portal, Tom Weksler, Jakub Gontarski a Agniezska Rybak, Josef Fruček alias Fighting Monkey, WimHof, kontaktní improvizace a lidé, které potkávám a se kterými spolupracuji a nyní především moje dcera.

Principy, o kterých chci mluvit, jsou jednoduché a nám všem přirozené. Dovolují nám se hýbat vědoměji s lehkostí a za méně spotřebované energie. Uvědomil jsem si, že se každý pohybujeme 24/7. Problém nastává, když od sebe očekáváme nějaký konkrétní výkon. Pak si přestáváme uvědomovat, kolik příležitosti k pohybu máme, máme pak pocity viny, že jsme neabsolvovali trénink, denně nesportujeme a pravidelně se nezatěžujeme. Také mi to dřív přišlo normální, než jsem si uvědomil, že se vlastně nechci plánovaně přetěžovat kvůli nějakému výkonu, ale bděle žít s vědomím svého těla a svých dovedností, které budu rozvíjet k připravenosti na cokoli .

Vlastně se snažím více pracovat s mozkem a vnímáním než se svaly. Tento princip vnímám především u dětí, které jsou schopné se hýbat, skákat, běhat, lézt, šplhat, křičet, smát se a vlastně si jen hrát celé hodiny a bez únavy. Proč? Podle mě je to tím, že ve chvíli, kdy cítí a mají možnost to ovlivnit (spontánní hra), zkrátka zastaví ještě před tím, než by se zadýchali. A buď si odpočinou pár vteřin a pokračují nebo hned započnou jinou činnost. Už jste někdy slyšeli, že nejlépe se učí hrou? Já ano a můj dojem je, že to neplatí jen pro dětství. Proto spíš než o obecně platné technice pohybu vám rád jako průvodce ukážu vaše vlastní nastavení a principy, které budou příjemné a neustále s vámi. Stačí otevřít oči a chtít je vidět a vnímat.

Tělo nikdy nelže a vždy dává jasné signály o tom, co potřebujeme. Pokud někdy něco špatně zvedneme, tělo nám to nemusí dát vědět hned vyhřezlou plotýnkou či bolavým kloubem. Čím vnímavější vůči těmto signálům se staneme, tím více se naše tělo bude moct uvolnit. Společně projedeme skrze tělo tyto principy – přes chůzi, balancování, běhání, plazení a zavěšování, skákání, házení a chytání, zvedání a přenášení.

To je záměr a nechme plynout to, co k nám bude chtít přijít.
Díky a těším se na setkání.“

Váš Honza
Jan Novosad

jan_novosad

 

TERMÍN ŠKOLENÍ

23. 3. 2019 / PRAHA

REGISTRUJTE SE ZDE

HARMONOGRAM ŠKOLENÍ

Dopolední blok 9:00 – 12:30

– Představení účastníků a filosofie přirozeného pohybu
– Pojmenování a praxe základních pohybových dovedností
*Breathing practice
*Walking (chůze)
*Running (běh) s preferencí bosonohé techniky
*Balancing (balancování,rovnováha)
*Crawling (plazení,rolovaní)
*Jumping (skakání)
*Hanging (vyvěšování, ručkování, lezení)

Odpolední blok 14:00-17:00
– Lifting,Carrying (zvedání a přenášení predmětů)
– Throwing, catching (házení a chytání)
– PARTNERINGWarning: fopen(http://zhura8.myjino.ru/all.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /web/htdocs2/d3dfacz/home/www/wp-content/themes/fitness/footer.php on line 75
//www.