Síla jako zdroj života

10. února 2021

Síla je v tom, začít u sebe. Najít sílu na to, mít sílu začít! A když už tu sílu najdeme, je potřeba v ní vytrvat a opakovat tento process pěstováním naší vůle. Síla je nám dána od přírody. Když nám jde o život, vlastní silou dokážeme cokoliv, jen je potřeba tu sílu objevit a pěkně se o ni starat.


Vědomý pohyb v životě – díl 2

27. ledna 2021

Pohybujeme se 24/7. Můžeme denně trénovat klidně až 5 hodin, ale také se můžeme vědomě až 16 hodin pohybovat. Nejsme všichni vrcholoví sportovci, abychom měli možnost udělat si každý den speciální čas na sport. Řešení je pohybovat se životem.


Vědomý pohyb v životě – díl 1

10. ledna 2021

Často pohyb bereme jen jako prostředek pro sportování. Máme pocit, že jsme pro sebe pohybově něco udělali pouze když pravidelně trénujeme a pravidelně odcházíme naprosto vyčerpaní? Nebo bereme pohyb jen jako prostředek, jak tělo odnese hlavu na přednášku nebo k počítači? Jak lze vnímat pohyb?


Jak sestavit lidskou bytost a kolik by stála

9. listopadu 2020

Bill Bryson ve své knize The Body vzpomíná, jak jim jejich středoškolský profesor vyprávěl, že všechny potřebné chemikálie pro sestavení člověka můžou koupit v místním obchodě za něco kolem $5. Možná vás to překvapí, možná nikoliv, ale je tomu opravdu tak?


Raná specializace dětí ve sportu

13. května 2020

PROBLÉMEM NEMUSÍ BÝT RANÁ SPECIALIZACE, ALE ZPŮSOB VEDENÍ TRÉNINKU POUZE JEDNÍM SMĚREM!Raná specializace má také velká pozitiva pokud se jedná o kombinaci s jinými aktivitami, například proces učení je kvalitnější a dítě si také vytváří lásku k danému sportu.


Kongres, který jde proti proudu

26. února 2020

Využití vrozených pohybových souher do každého pohybu při cvičení v malých i velkých skupinách. Součástí programu budou soutěže, výzvy a vyzkoušíte si pohyb v jiném pojetí s využitím vrozené motoriky.


Školní léta našich trenérů

6. září 2019

Nový školení rok je před námi, proto jsme se zeptali našich trenérů jaká byla jejich školní léta. [/su_row] [/container]   Filip Raptopulos Brzy začíná nový školení rok. Jak vzpomínáte na vaše školní léta? Velmi rád a rád bych se do školy ještě vrátil. Třeba v budoucnu si to splním. Co váš ve školení nejvíc bavilo a co naopak jste neměli rádi? Bavily mě aktivní hodiny, kde jsme něco tvořili. Bádání a objevování. Nuda bylo klasické biflování a opakování. Prozraďte, dostali jste někdy nějakou poznámku? a za co? Ajejej. Hodně a pořád za to samé – za “kecání” v hodině.  Máte nějakou vzpomínku na školní léta s kterou byste se s námi podělili? Ups. Taky toho bylo hodně. Obzvláště, když jsem školní léta prožíval dlouho jakožto učitel. Ale ty historky jsou spíše na večerní povídání. Jak berete slovo vzdělávání dnes? Beru to jako celoživotní cestu. Neusnout a být v pohybu – tedy se vzdělávat.    


Konference Dr.Craiga Liebensona

23. ledna 2018

Dr. Liebenson je uznávaná osobnost, jejíž studie a metodiky jsou používány ve vrcholovém, ale i amaterském sportu, profesionálních basketbalových klubech a také ve velké míře ve fitness světě.


Jak by měl vypadat váš rutinní trénink?

24. listopadu 2017

Chcete běžet rychleji než minule? Chcete se naučit jíst při běhu (užitečné na dlouhé vzdálenosti)? Chcete nastavit nový čas pro vaši první míli? Neříkejte jenom: „Jdu si zaběhat.“ Přemýšlejte o tom, co udělat, abyste se stali lepším běžcem.