Funkční pomůcky ve vývojové kineziologii

Principy vývojové kineziologie

termín školení

Předmět školení

Na tomto školení si představíme různé funkční pmůcky (GUN-eX, ViPR, FLOWIN a další) a jejich využití s principy vývojové kineziologie. Vzít do ruky funkční pomůcku, nebo se postavit na nestabilní plochu, automaticky naznamená, že je trénink tělu prospěšný. Pohybujeme se buď v ideálních svalových souhrách, a nebo motorika probíhá v náhradních pohybových modelech.
Tělo zvládne neuvěřitelné věci, ale klouby se musí v každé fázi nacházet v ideální ose pohybu a svalstvo celého těla musí pracovat ve vzájemné harmonii.
Co držíme v rukách,co zvedáme, s čím pohazujeme, není tak podstatné, jako fakt JAK to držíme, JAK to zvedáme a JAK s tím pohazujeme.

Naučíte se

 • vnímat zapojení svalových řetězců při cvičení s funkčními pomůckami
 • poznat rozdíl mezi běžným provedením a tím se zachováním přirozených hybných programů
 • analyzovat směr tahu hlavních zapojených svalů
 • používat známé fitness pomůcky jiným způsobem
 • různé varianty provedení a znatelně si rozšíříte zásobník cviků

Harmonogram školení

09:00 – 09:25  Úvod školení
09:25 – 10:10  Vysvětlení základních pojmů vývojové kineziologie
10:10 – 11:00  Cvičení s vahou vlastního těla
11:00 – 12:30  Cvičení s funkčními pomůckami
12:30 – 13:20  Oběd
13:20 – 16:00  Pokračování s funkčními pomůckami
16:00 – 16:30  Vyzkoušení klasického provedení v kontrastu s využitím celotělových svalových souher
16:30 – 16:50  Kruhový trénink
16:50 – 17:00  Otázky a odpovědi

Instruktor

Martin Strážnický

Martin Strážnický

Důležité pro něj je, abyste si z jeho tréninků odnášeli úsměv na tváři a hlavně, abyste cvičení využili v běžném životě! Aby Vás už nebolela záda, když se sehnete pro nákup a kolena, když si sedáte. Zkrátka abyste se cítili lépe.

Proto s Martinem budete respektovat přirozený lidský pohyb a svalové souhry. V první třídě začal hrát basketbal (a už nepřestal) a láska ke sportu mu už zůstala.

Při studiu trenérství fitness a žurnalistiky na vysoké škole měl možnost porovnávat teorii s praxí a z desítek školení zjistit, co funguje a co ne

Tři detaily

Má rád pozitivní přístup a energii. Když je náhodou kyselej, dobrou náladu mu vrátí jídlo, fresh a hudba. Na cvičení je skvělý, že jsou dospělí zase trochu dětmi. Najednou je jedno, kolik kdo má (peněz, let, starostí…) a jak vypadá. Ale vstal a přišel si zacvičit – skvělý!

Nejbližší termín školení

Reference

 • david huf
  Se školeními, která jsem absolvoval v rámci 3D Fitness Akademie, jsem byl vždy velice spokojen. Obzvlášť bych rád vyzdvihnul - zajímavou obsahovou nabídku školení zohledňující aktuální trendy ve fitness, kompetentnost školících lektorů, kvalitní výukové materiály, přátelskou atmosféru a příjemné prostředí.

  Zkrátka jak se říká, ryba smrdí od hlavy - tudíž Mirku good job!!! 🙂 - David Huf
 • Byla jsem u Vás na školení poprvé nejen tedy v Praze, ale od 3D fitness. Prostředí příjemné, hezké, ,,rodinné,,. Celé školení nebyla chvíle, kdy bych se nudila. Moc dobře organizováno.

  A v neposlední řadě, bych chtěla poděkovat a gratulovat - za to, jakého máte v teamu instruktora. Jakub, ač profík zkušenostmi a jako trenér, tak na druhou stranu neskutečně lidský přístup, pohled na sport atd.

  Děkuji Vašemu Teamu a Jakubovi a přeji mnoho spokojených klientů i novém 3D fitness Praha S pozdravem Slavíková Veronika
 • Kurz TRX – osobní trenér (STC) som si užil. Som nesmierne spokojný s Vašími službami, všetko bolo na profesionálnej ale hlavne priateľskej úrovni. Celý deň som „hltal“ nové informácie a zaujímavosti, za čo by som sa Vám chcel ešte raz poďakovať. Jeden jediný deň u Vás mi dal viac ako odštudované semestre a absolvovanie predmetov ako napr. Fitness/Aerobik, Biomechanika, Športová medicína a Práca s klientom, čo viem ako študent veľmi oceniť.

  Je vidno, že tomu čo robíte rozumiete, ale čo je hlavné, že Vás to baví. S úsmevom na tvári Vás odporúčam ďalej ostatným známim, ktorý by mali záujem o Vaše kurzy. Jediné čo by som možno vytkol je málo vydličiek na obede ;). Už sa teším na ďaľšiu spoluprácu s Vami. So športovým pozdravom, Erik Čierny
 • Jsem rada, ze jsem i s kolegyni absolvovala kurz. Praha je vyborna volba, krasne nove prostory. Kuba pusobil na zacatku jako na meetingu "multilevelu". Takove trosku umele a premotivovane, ale pak se mu musim omluvit, byl skvely!!

  Dnes se nam cviceni pekne rozlezelo po tele a v telocvicne jsme se dnes pohybovaly jak lenochodi, ale super! Kdyz vse shrnu: kurz byl skvely a urcite casem prijdem na dalsi level a nove studio je pro nas tak blizko, ze si prijdem i zacvicit. Jsme fyzioterapeutky a malokdy se nekomu sverime do rukou. Adéla Baxová
 • Absolvovala jsem školení TRX - osobní trenér s Jakubem Wurzlem, jehož znalosti a celkový přehled mě velmi překvapily a ohromily. Celé školení mě motivuje ke zlepšení sebe jako instruktora a hlavně k další práci s lidmi.

  Určitě doporučuji, školení má vysokou úroveň a je to skvělý zážitek 🙂
 • Ráda by jsem Vám poděkovala za mnou absolvované školení. Bylo výstižné a prezentováno zábavnou formou "škola hrou“… I přesto, že jsem byla v oblasti TRX naprostým nováčkem mi toto školení poskytlo vše potřebné. Děkuji a přeji hodně spokojených absolventů.