Kondiční trenér dětí a mládeže - Pohybové hry

Děti nejsou zmenšeninou dospělých

termín školení

Předmět školení

Děti nejsou zmenšeninou dospělých! Proto je zde kurz pro všechny trenéry, kteří chtějí pracovat nebo pracují s dětmi nebo teenagery. Na základech anatomie, fyziologie a psychologie mladých sportovců se naučíte sestavit správně tréninkové jednotky a plány.

Kurz je sestaven tak, aby trenéři a instruktoři dokázali efektivně trénovat různé věkové kategorie (6-10, 11-15) a správně rozvíjet kondici dětí a mládeže. Dále se naučíte dobře zapojit různé fitness pomůcky do kruhových tréninků a přizpůsobit trénink tak, aby se stal pro tuto speciální věkovou kategorii trénink zábavou a ne nutným zlem.

Pro maximální benefit ze školení doporučujeme absolvování Osobního Trenéra před tímto kurzem.

Naučíte se

  • Základy anatomie, fyziologie a psychologie dětí a mládeže – to, co Vám možná ještě nikde neřekli
  • Coaching efektivně a srozumitelně. Využívat koučingové metody cíleného vědomého pohybu
  • Nastavit standard základních pohybů a měnit podmínky díky využití různých fitness pomůcek (TRX, Vipr, agility pomůcky, medicinebally a další)
  • Sestavit kruhový trénink na základě více modalit opřený o fundamentální/základní pohyby a sestavit kondiční program adekvátní věku
  • Nadchnout děti a mládež pro další pohyb a trénink

Harmonogram školení

09.00 – 09.25 Úvod a představení
09.25 – 10.10 Kruhový trénink hrou
10.10 – 11.00 Trocha teorie nikoho nezabije (anatomie a fyziologie)
11.00 – 11.30 Coaching
11.30 – 12.30 Síla (teorie a praxe)
12.30 – 13.30 Oběd
13.30 – 14.30 Rychlost (teorie a praxe)
14.30 – 15.30 Koordinace (teorie a praxe)
15.30 – 16.00 Pohybové hry (teorie a praxe)
16.00 – 16.50 Grande Finale
16.50 – 17.00 Teď už jen začít trénovat


Instruktor

filip

Filip Raptopulos

Filip „Onasis“ Raptopulos je potomkem řeckých bohů. Vyrůstal v rázovitém kraji, kde uhelné lišky dávají dobrou noc (v Karviné). S TRX a funkčním tréninkem začal již při studiích na VŠ v Olomouci ( UP – Fakulta tělesné kultury) a první pokusy na živých tvorech uskutečnil na hráčích fotbalu, tenisu a hokeje. Hrál závodně hokej za Třinec, i když na to teda moc nevypadá. 🙂 Dále učil na sportovní škole, kde aplikoval kruhové tréninky a TRX tréninky na žácích povinné školní docházky. Dodnes se jim po něm stýská 🙂

Filipova kvalifikace: Na výšce s jedním kamarádem hráli soutěž o to, kdo posbírá nejvíce různých školení a instruktorů, takže počínaje masážemi, konče plavčíkem jich je ranec…

Záhy ale zjistil, že to není vše a vydal se cestou, která je mu šitá na míru a ve které se cítí dobře… To je pro něj TRX cesta. Dnes a denně využívám spoustu fitness modalit, ale TRX je best. Proto tím v současné době „drtí“ profesionální tenisty a další profíky ze sportovního (hokejisty, fotbalisty a atlety) či běžného (herce, modelky a zpěvačky) světa.

Mám rád pracovitost, smysluplnost a vášeň ve sportu. Jo a co se sportu týče, tak mu prý jde všechno!!! Dejte mu do ruky či nohy cokoli a on vám ukáže jaký je sportovec 🙂 Jak říká jeho rodina: „Ty jsi taky musel pobrat veškerý sportovní talent za celou rodinu coooo“

EGO však dávno rozpustil!!! Rád sdílí a rád naslouchá 🙂

Tři detaily

Pohyb (trénink) dýchám, jím a piju!!! Nesnáším hrubiánství a lhostejnost. Miluji zvířata a skvěle vařím hahahaaaaa…

Nejbližší termín školení

Reference

  • Ke školení nemám, co vytknout. Přístup Filipa byl na profesionální úrovni, jeho prezentace mě nadchla, což se u mě nestává často. Jeho kombinace nejen teorie a praxe, ale i jeho poznatky a zkušenosti z jeho soukromého i pracovního života, udělali školení poučné i zábavné. Nebylo to stereotypní.

    Tím, že jsme si trénink vyzkoušeli na vlastní kůži, víme, co budeme předávat naší mládeži, jak takový trénink připravit a co z toho ty děti budou mít. Filipovi se podařilo udržet mou pozornost po celou dobu workshopu. Ze školení jsem odcházela nadšená a tímto tématem bych se ráda prokousala dál.

    S pozdravem Alena Tabe