Vývojová kineziologie Level 1- Revoluce ve fitness

Břišní a zádové svaly v souladu

termín školení

Předmět školení

Ve všech pozicích maximálně využijeme hybné vzorce, se kterými se rodíme. Budeme dávat naší centrální nervové soustavě informace a ta zařídí automaticky, tedy bez našeho vědomí, všechny potřebné svalové souhry. Každá poloha má svůj účel a ve vývoji člověka své místo, zvládnutí celotělové pohybové součinnosti umožní zvládnutí polohy vyšší a náročnější.

V probíraných vývojových pozicích využijeme poznatky z pozorování motorických řešení dětí. Abychom zajistily kvalitu motorických koordinací vznikajících ve vývoji batolat, budeme používat pokyny, které zajistí spolupráci celého těla k zajištění pohybového cíle. Chceme-li využít výhod vývojových poloh a napodobit pohyb dětí, je třeba to dělat stejně jako ony.

Naučíte se

  • Komunikovat s vlastní nervosvalovou soustavou při odstraňování posturálních nedostatků
  • Vytvořit ideální opory pro konkrétní pohyb, kdy dochází k centrovanému postavení kloubů celého těla
  • Využít specifické svalové koordinace každé pozice v posilovacím cvičení

Harmonogram školení

09.00 – 09.15 Úvod a představení
09.15 – 11.00 Hledání stability v nestabilních vývojových pozicích
11.00 – 12.00 Co znamená, když se řekne vývojová kineziologie
12.00 – 13.00 Rozbor běžně používaných pokynů, např. vytahování hlavy v prodloužení páteře a porovnání s účinky pokynů, které uvádějí v činnost celý senzomotorický systém
13.00 – 14.00 Oběd
14.00 – 16.45 Cvičení ve vývojových řadách. Předělání různých izolovaných cviků do celotělového zapojení pomocí vrozených svalových souher.
16.45 – 17.00 Shrnutí, závěr

Instruktor

Václav Razl

Václav Rázl

Certifikáty počítá na desítky, celá léta se věnoval vrcholovému sportu a fitness. Postupně našel cestu k podstatě pohybu – ve vývojové kineziologii.

Do fitness unikátním způsobem aplikuje to, s čím běžně zacházejí špičkoví fyzioterapeuti. Ještě porád věříte, že CORE, nebo-li střed těla je v oblasti břišních svalů? Nejvyšší čas se s Vaškem seznámit.

3 detaily: Taky mu nejdou šachy. Za soupeře doporučujeme Kubu Wurzela. Telefonuje za chůze a tohoto moudrého klidného pečlivého muže nevytočí vůbec nic.

Nejbližší termín školení

Reference

  • Absolvovala jsem školené vývojové kineziologie s Vaškem Rázlem - skvělé! Nemám co jiného bych dodala. Rozšířila jsem si obzory, a protože jsem v začátcích v oblasti fitness dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, které mi dnes pomáhají v mé práci.

    Díky, že jste. Krásné letní měsíce, Lucie Říhová
  • Chtel bych pochvalit skoleni, ktere probehlo v nedeli 16.6 ve vasem studiu 3D fitnnes. Bylo to jedno z nejlepsich skoleni, ktere jsem za posledni 2 roky absoloval a Vasek Razl byl uzasny prednasejici. Vrele bych toto skoleni vsem doporucil a budu se tesit na dalsi setkani s Vaskem.

    Dekuji a s podravem, Zdenek Vanc - osobni trener
  • Ze školení Vývojová kineziologie jsem byla nadšená.....zase mně to posunulo vpřed ve vnímání svého těla a porozumění svým klientům. Vašek je osobnost s hloubkovými znalostmi, vedení celého školení pro mně bylo srozumitelné a zábavné. Škoda, že k tomuto školení nejsou i nějaké tištěné materiály, čas od času je dobré si některé věci znovu projít. Taťána

Jak probíhá školení?

Především v dobré náladě.