Anatomy Trains

Seminář měkkých tkání

termín školení

Předmět školení

Naučme se více o měkkých tkáních (kůže a podkoží, systém svalů, povázek a pojivové tkáně), podívejme se na ně v širších souvislostech, jak souvisí s ostatními tělními systémy. Odtud začneme pozorovat, jak zahrnuje dráhy k vytvoření jednoduchých a ladných pohybů – za předpokladu že jsou v nějakém vyváženém, harmonickém stavu. Omezení nebo slabost v jednom článku může mít za následek lavinový (dominový) efekt.

Účelem tohoto semináře je představit vám hlavní první čtyři dráhy – přední a zadní povrchovou dráhu, postranní a točitou. Pro každou dráhu vás naučíme řadu posouzení pohybu a ukážeme základy myofasciálních uvolňovacích technik.

Toto je první seminář spojující Teorii anatomických drah se strukturální a funkční anatomii a analýzou spojující v sobě tensegritu (stabilita a mobilita) s pružnou reakcí na efektivitu pohybu. Budeme se zabývat diferenciální diagnózou, abychom pomohli najít omezení pro motorické řízení nebo měkké tkáně a odkud by mohly pocházet.

Toto je zábavný (a vzrušující) seminář obsahující jasné praktické ukázky. Během těchto tvou dnů získáte užitečné a použitelné dovednosti.

Cíle semináře

  • Představit AT dráhy ve statické pozici a ve funkčním pohybovém posouzení.
  • Pochopit množství významů, které mají v těle měkké tkáně.
  • Představit jedinečný způsob „čtení těla“ Toma Mayerse, jasně vám ukázat kosterní vztahy používajíce slovník ohnutý, nakloněný, posunutý a rotovaný.
  • Abyste byli schopni pochopit vzdálené vlivy napříč tělem-jak souvisí rameno s protilehlým chodidlem. A proč potřebujeme posoudit celé tělo, abychom docílili trvalých změn.
  • Naučit přesné pohmatové (poklepové) fasciální oblasti skrze vnímání strukturálních odlišností jednotlivých tkání.
  • Znát Bodyreading oblasti do detailu, abyste byli připraveni objevit celé tělo přes FRSB řady/série/edice.
  • Pohybová analýza bude použita pro další podporu v pohledu na zapojení vrstev měkkých tkání.
  • Vztah mezi komplexní (celkovou) a místní tesegritou-vyjádřené proti místní- AT dráhy versus jednotlivé svaly- a pochopení nezbytnosti místního vyvažování stejně jako celého postoje.

Harmonogram školení

Otevřená informační atmosféra, povzbuzování k dotazům, vysoký stupeň/úroveň vitality (nadšení) a humoru.

Účastníci si navzájem vyzkouší pohmatové a BodyReading cvičení (vizuální hodnocení) pod dohledem školitele a asistentů.

Bude zmíněno mnohem více z výzkumu, který ukazuje roli tkání v těle a který tvoří nejmodernější a vysoce efektivní dovednosti-budující seminář.

Anatomy Trains

Instruktor

Aka Lindberg

Mgr. Ari-Pekka Lindberg

Ari-Peka je zakladatelem a hlavním lektorem největší vzdělávací fitness organizace ve Finsku, Trainer4you. Stejně tak jako učitel, lektor, fyzioterapeut, osobní trenér a autor 3 knih studující oblast lidského pohybu a wellness z různých úhlů pohledu.

Posledních 20 let je jeho záběr kladen na interpretaci funkčnosti pohybu ve své podstatě, kterou využívá ve své denní klinické praxi.

Nejbližší termín školení

12.-13.05.2017 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení
24.-25.06.2017 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení

Reference

  • Školení bylo skvělé, určitě půjdu na Anatomy trains 2 v červenci 2016.  Připomínky nemám žádné, skvělý lektor, skvělá atmosféra, díky ostatním kolegům trenérům a také skvělý překlad. Věra Havlová, osobní trenér a instruktor