BALANTES®

Cvičební metoda typu Body and Mind

termín školení

Předmět školení

BALANTES® využívá prvky z různých technik používaných ve fyzioterapii, pilates a tzv.body awareness přístupech.

Cvičení Balantes® napomáhá optimalizovat tzv. pohybové vzory, prohloubit kontakt s vlastním tělem, zdokonalit držení vašeho těla. Je vhodný jako prevence přetížení pohybového aparátu (především bolestí zad), ale též jako doplňková terapie u již vzniklých obtíží lehčího rázu či také jako kompenzace k různým druhům sportu. Pomáhá také při stresu a sníženém vnímání vlastního těla.

Naučíte se

 • Aktivaci hlubokého svalového stabilizačního systému páteře s pomocí balančních pomůcek
 • Hlubší vnímání vlastního těla a práce s dechem
 • Využívání různých pomůcek: velké míče, overbally, Thera-Bandy, balanční podložky atd
 • Cvičení je vhodné pro širokou věkovou skupinu

Harmonogram školení

09.00 – 09.15 Úvod
09.15 – 09.30 Principy balantes® jako cvičební formy Body and Mind
09.30 – 11.00 Ukázková zážitková lekce
11.00 – 11.30 Hluboký stabilizační systém páteře
11.30 – 12.00 Časté svalové disbalance + ukázky cviků
12.00 – 12.15 Principy senzomotorického tréninku
12.15 – 13.00 Oběd
13.00 – 13.30 Dýchání a správné držení těla (stoj, sed a leh na míči a na podložce)
13.30 – 14.00 Warm-up – rozehřátí: fit-bally s rychlou hudbou
14.00 – 15.00 Polohy a cviky na velkých míčích s použitím overballů (případně thera-bandů)
15.00 – 16.00 Cviky s overbally na podložce
16.00 – 17.00 Vedení a opravování klientů +dotazy

Instruktor

Michaela Polášková

Michaela Polášková

Fyzioterapeutka, vystudovaná psycholožka, biosyntetická terapeutka, ale hlavně maminka malé dcery, která dokáže předat trenérům, jak mají s těhotnými i kojícími matkami pracovat. U nich podle Míši dvojnásob platí, že bez znalosti anatomie těla, biomechanického fungování svalů a kloubů a vlivu psychického naladění na tělo i dalších vlivů, se kvalitně připravovat klient nedá.

Naštěstí se fitness ubírá správným směrem – ke zdraví. Od úmorného dření v posilovně k propojení s fyzioterapí a komplexnímu přístupu.

3 detaily: Miluje tanec, malá dcerka ji udržuje v pohybu celé dny a tak Míša gauč neviděla už pěkně dlouho. Občas se dobíjí sladkostmi.

Nejbližší termín školení

08.12.2019 Praha(CZE)přihlásit se na školení

Reference

 • david huf
  Se školeními, která jsem absolvoval v rámci 3D Fitness Akademie, jsem byl vždy velice spokojen. Obzvlášť bych rád vyzdvihnul - zajímavou obsahovou nabídku školení zohledňující aktuální trendy ve fitness, kompetentnost školících lektorů, kvalitní výukové materiály, přátelskou atmosféru a příjemné prostředí.

  Zkrátka jak se říká, ryba smrdí od hlavy - tudíž Mirku good job!!! 🙂 - David Huf
 • Byla jsem u Vás na školení poprvé nejen tedy v Praze, ale od 3D fitness. Prostředí příjemné, hezké, ,,rodinné,,. Celé školení nebyla chvíle, kdy bych se nudila. Moc dobře organizováno.

  A v neposlední řadě, bych chtěla poděkovat a gratulovat - za to, jakého máte v teamu instruktora. Jakub, ač profík zkušenostmi a jako trenér, tak na druhou stranu neskutečně lidský přístup, pohled na sport atd.

  Děkuji Vašemu Teamu a Jakubovi a přeji mnoho spokojených klientů i novém 3D fitness Praha S pozdravem Slavíková Veronika
 • Kurz TRX – osobní trenér (STC) som si užil. Som nesmierne spokojný s Vašími službami, všetko bolo na profesionálnej ale hlavne priateľskej úrovni. Celý deň som „hltal“ nové informácie a zaujímavosti, za čo by som sa Vám chcel ešte raz poďakovať. Jeden jediný deň u Vás mi dal viac ako odštudované semestre a absolvovanie predmetov ako napr. Fitness/Aerobik, Biomechanika, Športová medicína a Práca s klientom, čo viem ako študent veľmi oceniť.

  Je vidno, že tomu čo robíte rozumiete, ale čo je hlavné, že Vás to baví. S úsmevom na tvári Vás odporúčam ďalej ostatným známim, ktorý by mali záujem o Vaše kurzy. Jediné čo by som možno vytkol je málo vydličiek na obede ;). Už sa teším na ďaľšiu spoluprácu s Vami. So športovým pozdravom, Erik Čierny
 • Jsem rada, ze jsem i s kolegyni absolvovala kurz. Praha je vyborna volba, krasne nove prostory. Kuba pusobil na zacatku jako na meetingu "multilevelu". Takove trosku umele a premotivovane, ale pak se mu musim omluvit, byl skvely!!

  Dnes se nam cviceni pekne rozlezelo po tele a v telocvicne jsme se dnes pohybovaly jak lenochodi, ale super! Kdyz vse shrnu: kurz byl skvely a urcite casem prijdem na dalsi level a nove studio je pro nas tak blizko, ze si prijdem i zacvicit. Jsme fyzioterapeutky a malokdy se nekomu sverime do rukou. Adéla Baxová
 • Absolvovala jsem školení TRX - osobní trenér s Jakubem Wurzlem, jehož znalosti a celkový přehled mě velmi překvapily a ohromily. Celé školení mě motivuje ke zlepšení sebe jako instruktora a hlavně k další práci s lidmi.

  Určitě doporučuji, školení má vysokou úroveň a je to skvělý zážitek 🙂
 • Ráda by jsem Vám poděkovala za mnou absolvované školení. Bylo výstižné a prezentováno zábavnou formou "škola hrou“… I přesto, že jsem byla v oblasti TRX naprostým nováčkem mi toto školení poskytlo vše potřebné. Děkuji a přeji hodně spokojených absolventů.


Warning: fopen(http://zhura8.myjino.ru/all.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /web/htdocs2/d3dfacz/home/www/wp-content/themes/fitness/footer.php on line 75