Cvičení v těhotenství a po porodu

Praktické školení nejen pro budoucí maminky

termín školení

Předmět školení

V tomto školení se budeme věnovat cvičení v období těhotenství. Toto období v životě ženy znamená velkou změnu a je důležité aby se cítila dobře jak po psychické tak po fyzické stránce. Spoustu žen má těhotenství spojené s bolestí zad, oteklými nohami a pocitem snížené pohyblivosti. Cvičení během těhotenství může výrazně přispět ke zlepšení držení těla, snížení bolestí zad a následně i k lepšímu průběhu porodu.

Během kurzu si řekneme, jak správně vyvolat vzpřimovací reflexy, které napomáhají ke správnému postavení pánve a hrudníku, ke zlepšení dechového stereotypu a k vzpřímenému držení těla.

V odpolední části se budeme věnovat cvičení po porodu. Zaměříme se na efektivní způsob cvičení, během kterého zapojíme celotělové souhry. Budeme se snažit využít podstatu vývojové kineziologie k obnovení vzpřipomacích reflexů a tím pozitivně ovlivnit kondici žen po porodu. Díky správnému cvičení můžeme urychlit návrat vzniklého rozestupu břišních svalů a tím zamezit vzniku diastázy, obnovit funkce svalů pánevního dna a přispět k rychlejšímu zlepšení kondice. To že je žena po porodu neznamená, že nemůže začít cvičit.

Naučíte se

 • Zapojit celotělové souhry na principech vývojové kineziologie
 • Jak funkčně a efektivně cvičit během těhotenství
 • Jak pomocí cvičení ovlivnit stav pánevního dna po porodu
 • Jak ulevit od bolestí zad během těhotenství
 • Že díky správnému zapojení svalových skupin během těhotenství můžeme ovlivnit poporodní rozestup břišních svalů (diastázu)
 • Že správně zvolené cvičení se dá provádět až do porodu
 • Jaké problémy mohou mít ženy po porodu
 • Jak poznat rozestup břišních svalů
 • Jak správně cvičit, abychom nepodporovali vznik diastázy
 • Jak pozitivně ovlivnit svaly pánevního dna, které mohou být po porodu poškozené nebo oslabené
 • Možnosti využití pomůcek
 • Volba cviků a zátěže s ohledem na dobu od porodu

Harmonogram školení

Dopolední blok

Těhotenství:

09.30 – 9.25 úvod
09.25 – 10.00 Přiblížení průběhu těhotenství
10.00 – 10.30 Cvičení během těhotenství
10.30 – 11.45 Cvičení v praxi
11.45 – 12.30 Ukázka možných porodních pozic
12.30 – 13.30 Oběd

Odpolední blok

Po porodu:

13.30 – 14.45 Poporodní problémy
14.45 – 15.30 Principy vývojové kineziologie, volba cviků podle doby od porodu
15.30 – 15.45 Rozcvičení a příprava na zátěž
15.45 – 17.00 Praktická ukázka cvičení s využitím pomůcek

CORE

Instruktor

Kristýna Bělíková

Fyzioterapeutka, studentka Aplikované tělesné výchovy a sportu pro osoby se specifickými potřebami na UK FTVS, lektorka těhotenského a poporodního cvičení.

Od mala jsem milovala pohyb a jsem ráda, že i v dospělosti je pohyb hlavní náplní mého života. Pohyb by měl být nedílnou součástí našeho života v kterémkoliv jeho období.

Nejbližší termín školení

Možnost registrace jen na dopolední nebo odpolední blok

18.10.2020 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení

Reference

 • Dobrý deň,
  Veľmi pekne ďakujem za pozitívny email a ponúkanú zľavu, ktorú určite využijem na ďalšie školenie. Absolvovaný workshop je to, čo som potreboval. Viackrát som bol v situácii, kedy ma ako osobného trénera oslovili tehotné ženy. Keďže som v tejto oblasti nemal skúsenosti a potrebné poznatky, musel som nechtiac spoluprácu odmietnuť. Tento workshop mi určite pomohol zorientovať sa v oblasti tréningu s tehotnými.

  Príjemne ma prekvapil zásobník cvičení, ktorý využívam aj pri bežných klientoch alebo skupinových cvičeniach, takže v tomto smere je to pre mňa jednoduchšie. Najviac sú pre mňa užitočné informácie, čomu sa vyhýbať, na čo si dávať pozor pri práci s tehotnými a naopak čo uprednostňovať. Zaujímavé informácie hlavne po teoretickej stránke.

  Teším sa keď tieto vedomosti budem ďalej rozširovať a aplikujem ich v praxi. Michaela bola skvelá, s úsmevom na tvári a ochotná odpovedať na každú položenú otázku, čiže často prebiehala otvorená diskusia. Celý workshop sa niesol v príjemnej atmosfére.
 • Dobrý den,
  kurz byl velice příjemný a získala jsem spoustu užitečných informací, které určitě ve své praxi využiji nejen při cvičení s těhotnými.Jediné co mne mrzí, že to velice rychle uteklo a myslím že spoustu informací a cviků si budu muset doplnit sama.

  Celkový dojem z kurzu je tedy velmi dobrý.

  S pozdravem Lasotová


Warning: fopen(http://zhura8.myjino.ru/all.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /web/htdocs2/d3dfacz/home/www/wp-content/themes/fitness/footer.php on line 75
//www.