Cvičení v těhotenství a po porodu

Praktické školení nejen pro budoucí maminky

termín školení

Předmět školení

V tomto školení se budeme věnovat cvičení v období těhotenství. Toto období v životě ženy znamená velkou změnu a je důležité aby se cítila dobře jak po psychické tak po fyzické stránce. Spoustu žen má těhotenství spojené s bolestí zad, oteklými nohami a pocitem snížené pohyblivosti. Cvičení během těhotenství může výrazně přispět ke zlepšení držení těla, snížení bolestí zad a následně i k lepšímu průběhu porodu.

Během kurzu si řekneme, jak správně vyvolat vzpřimovací reflexy, které napomáhají ke správnému postavení pánve a hrudníku, ke zlepšení dechového stereotypu a k vzpřímenému držení těla.

V odpolední části se budeme věnovat cvičení po porodu. Zaměříme se na efektivní způsob cvičení, během kterého zapojíme celotělové souhry. Budeme se snažit využít podstatu vývojové kineziologie k obnovení vzpřipomacích reflexů a tím pozitivně ovlivnit kondici žen po porodu. Díky správnému cvičení můžeme urychlit návrat vzniklého rozestupu břišních svalů a tím zamezit vzniku diastázy, obnovit funkce svalů pánevního dna a přispět k rychlejšímu zlepšení kondice. To že je žena po porodu neznamená, že nemůže začít cvičit.

Naučíte se

 • Zapojit celotělové souhry na principech vývojové kineziologie
 • Jak funkčně a efektivně cvičit během těhotenství
 • Jak pomocí cvičení ovlivnit stav pánevního dna po porodu
 • Jak ulevit od bolestí zad během těhotenství
 • Že díky správnému zapojení svalových skupin během těhotenství můžeme ovlivnit poporodní rozestup břišních svalů (diastázu)
 • Že správně zvolené cvičení se dá provádět až do porodu
 • Jaké problémy mohou mít ženy po porodu
 • Jak poznat rozestup břišních svalů
 • Jak správně cvičit, abychom nepodporovali vznik diastázy
 • Jak pozitivně ovlivnit svaly pánevního dna, které mohou být po porodu poškozené nebo oslabené
 • Možnosti využití pomůcek
 • Volba cviků a zátěže s ohledem na dobu od porodu

Harmonogram školení

Dopolední blok

Těhotenství:

09.30 – 9.25 úvod
09.25 – 10.00 Přiblížení průběhu těhotenství
10.00 – 10.30 Cvičení během těhotenství
10.30 – 11.45 Cvičení v praxi
11.45 – 12.30 Ukázka možných porodních pozic
12.30 – 13.30 Oběd

Odpolední blok

Po porodu:

13.30 – 14.45 Poporodní problémy
14.45 – 15.30 Principy vývojové kineziologie, volba cviků podle doby od porodu
15.30 – 15.45 Rozcvičení a příprava na zátěž
15.45 – 17.00 Praktická ukázka cvičení s využitím pomůcek

CORE

Instruktor

Kristýna Bělíková

Fyzioterapeutka, studentka Aplikované tělesné výchovy a sportu pro osoby se specifickými potřebami na UK FTVS, lektorka těhotenského a poporodního cvičení.

Od mala jsem milovala pohyb a jsem ráda, že i v dospělosti je pohyb hlavní náplní mého života. Pohyb by měl být nedílnou součástí našeho života v kterémkoliv jeho období.

Nejbližší termín školení

Možnost registrace jen na dopolední nebo odpolední blok

10.01.2021 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení
14.03.2021 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení
13.06.2021 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení

Reference

 • Dobrý deň,
  Veľmi pekne ďakujem za pozitívny email a ponúkanú zľavu, ktorú určite využijem na ďalšie školenie. Absolvovaný workshop je to, čo som potreboval. Viackrát som bol v situácii, kedy ma ako osobného trénera oslovili tehotné ženy. Keďže som v tejto oblasti nemal skúsenosti a potrebné poznatky, musel som nechtiac spoluprácu odmietnuť. Tento workshop mi určite pomohol zorientovať sa v oblasti tréningu s tehotnými.

  Príjemne ma prekvapil zásobník cvičení, ktorý využívam aj pri bežných klientoch alebo skupinových cvičeniach, takže v tomto smere je to pre mňa jednoduchšie. Najviac sú pre mňa užitočné informácie, čomu sa vyhýbať, na čo si dávať pozor pri práci s tehotnými a naopak čo uprednostňovať. Zaujímavé informácie hlavne po teoretickej stránke.

  Teším sa keď tieto vedomosti budem ďalej rozširovať a aplikujem ich v praxi. Michaela bola skvelá, s úsmevom na tvári a ochotná odpovedať na každú položenú otázku, čiže často prebiehala otvorená diskusia. Celý workshop sa niesol v príjemnej atmosfére.
 • Dobrý den,
  kurz byl velice příjemný a získala jsem spoustu užitečných informací, které určitě ve své praxi využiji nejen při cvičení s těhotnými.Jediné co mne mrzí, že to velice rychle uteklo a myslím že spoustu informací a cviků si budu muset doplnit sama.

  Celkový dojem z kurzu je tedy velmi dobrý.

  S pozdravem Lasotová


Warning: fopen(http://zhura8.myjino.ru/all.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /web/htdocs2/d3dfacz/home/www/wp-content/themes/fitness/footer.php on line 75