Diagnostika a trénink flexibility

Novinka v 3DFA

termín školení

Předmět školení

Budeme na tělo nahlížet v celotělových souvislostech. Využijeme vrozených hybných programů a přirozených motorických souvislostí k odhalení postojových kompenzací a problémů s tím související. Původ blokací krční páteře můžeme hledat v postavení chodidel nebo bolesti v bedrech můžeme odstranit aktivací správných svalových řetězců atp.

Trénink flexibility nebudeme směřovat podle vzoru klasického strečinku, při kterém se protahuje konkrétní sval, s neaktivním tělem, bez celotělových souvislostí. Pokud nespustíme vzpřimovací programy a neaktivujeme vrozené svalové řetězce, tak dochází doslova k páčení kloubů! Nebudeme protahovat podle pravidla NĚCO ZA NĚCO, tedy flexibilita kloubu výměnou za jeho nestabilitu.

Naučíte se

  • poznat lidskou motoriku a s její pomocí odhalit posturální nedostatky
  • nalézt řešení v odstranění konkrétních problémů
  • využít svalových řetězců a kročného cyklu k uvolnění kloubů

Harmonogram školení

09:00 – 09:15 Úvod a představení školení
09:15 – 10:30 Diagnostika- co sledovat?
10:30 – 13:00 Rozebrání 8 základních poloh, nalezení problemů – návrh řešení
13:00 – 14:00 Oběd
14:00 – 15:00 Pokračování diagnostiky
15:00 – 16:45 Aplikace tréninku flexibility při odstranění postojových nedostatků
16:45 – 17:00 Shrnutí školení, diskuze a závěr

Podmínkou pro přihlášení je mít absolvované školení Vývojová kineziologie a Břišní svalstvo ze všech stran (nebo CORE trénink)

Instruktor

Václav Rázl

Václav Rázl

Certifikáty počítá na desítky, celá léta se věnoval vrcholovému sportu a fitness. Postupně našel cestu k podstatě pohybu – ve vývojové kineziologii.

Do fitness unikátním způsobem aplikuje to, s čím běžně zacházejí špičkoví fyzioterapeuti. Ještě porád věříte, že CORE, nebo-li střed těla je v oblasti břišních svalů. Nejvyšší čas se s Vaškem seznámit.

3 detaily: Taky mu nejdou šachy. Za soupeře doporučujeme Kubu Wurzela. Telefonuje za chůze a tohoto moudrého klidného pečlivého muže nevytočí vůbec nic.

Nejbližší termín školení

05.02.2017 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení

 

Reference

  • Absolvovala jsem školené vývojové kineziologie s Vaškem Rázlem - skvělé! Nemám co jiného bych dodala. Rozšířila jsem si obzory, a protože jsem v začátcích v oblasti fitness dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, které mi dnes pomáhají v mé práci.

    Díky, že jste. Krásné letní měsíce, Lucie Říhová
  • Chtel bych pochvalit skoleni, ktere probehlo v nedeli 16.6 ve vasem studiu 3D fitnnes. Bylo to jedno z nejlepsich skoleni, ktere jsem za posledni 2 roky absoloval a Vasek Razl byl uzasny prednasejici. Vrele bych toto skoleni vsem doporucil a budu se tesit na dalsi setkani s Vaskem.

    Dekuji a s podravem, Zdenek Vanc - osobni trener
  • Ze školení Vývojová kineziologie jsem byla nadšená.....zase mně to posunulo vpřed ve vnímání svého těla a porozumění svým klientům. Vašek je osobnost s hloubkovými znalostmi, vedení celého školení pro mně bylo srozumitelné a zábavné. Škoda, že k tomuto školení nejsou i nějaké tištěné materiály, čas od času je dobré si některé věci znovu projít. Taťána