Silové cviky - Dřep a bench press

Novinka ve 3DFA a v Praze!

termín školení

Předmět školení

Existuje nepřeberné množství cviků. Přesto lze v každém najít dva prvky. Tlak, nebo tah. Toto školení si klade za cíl podrobně rozebrat a popsat základní tlakové cviky…dřep, bench press a tlak nad hlavu. Jedná se o cviky, které jsou denně k vidění ve všech posilovnách světa. V nespočtu variant. Všechny jejich varianty by měly mít ale jedno společné… perfektní techniku, která pomůže vytěžit maximum. Ať už je cílem počet opakování, síla nebo zdravotní aspekty, je potřeba odhalit podstatu pohybu.

Vědět, co je a co není správné. A hlavně proč tomu tak je. Při dřepu nesmí kolena přes špičku nohy… je to správný pokyn? A proč vlastně? Proč někdo při bench pressu mostuje a jiný cvičí s nohama ve vzduchu? Která varianta je vhodná? Proč se nesmí zvedat rameno při vzpažení a jak vlastně zvýšit pohyblivost v
ramenním kloubu? Abyste mohli odhalit odpovědi na podobné otázky, musíte poznat jak svaly a klouby pracují, jakým směrem svaly táhnou a jaké souhry v těle probíhají.

Vyzkoušet na sobě a pozorovat na druhých vhodné a nevhodné pokyny k pohybům. Odměnou vám bude dokonalá znalost toho, o čem ostatní jen nejistě mluví.

Naučíte se

 • Rozebereme aktivitu jednotlivých svalů při třech základních tlakových cvicích (dřepu, bench pressu a tlaku nad hlavu).
 • Ukážeme si, jaká nebezpečí pramenní ze špatného provedení.
 • Naučíme se ideální provedení pohybů.
 • Vyzkoušíte si na sobě, jaké pokyny vás dovedou k dobrému a jaké ke špatnému provedení cviků.
 • Naučíte se vnímat tělo jako celek a chápat svalové souhry, které vycházejí z našeho postnatálního vývoje.
 • Při rozborech pohybu se budeme opírat o znalosti z vývojové kineziologie.
 • Budete schopni sami sobě a druhým vysvětlit, proč je či není takové provedení cviku vhodné.
 • Dokážete vést druhé tak, aby se co nejvíce přiblížili ideálnímu provedení pohybu

Harmonogram školení

09:00 – 09:15 Úvod a představení školení
09:15 – 09:45 Vymezení základních principů funkčnosti (vývojová kineziologie)
09:45 – 12:00 Dřep
12:00 – 12:45 Oběd
12:45 – 15:00 Bench press
15:00 – 16:30 Tlak nad hlavu
16:30 – 17:00 Opakování a závěr

Instruktor

Robert Chott

Robert Chott

My si myslíme, že to není tak úplně fér. Vypadat jako Rob a ještě toho spoustu vědět (nejen) o fitness a být sympaťák… Ale OK, nějak to skousneme… Grrrrr….

Robert je trenérem 3DFA proto, že podobně smýšlíme, zdravý pohyb má pro něj před všemi nesmysly, které se šíří křížem krážem světem fitness, jednoznačně přednost.

Robertova kvalifikace: Mgr. Fyziologie člověka – Neurobiologie, trenérský kurz v HP Academy pod vedením Václava Rázla, školení zabývajicí se Vývojovou kyneziologií.

Nebojí se kontroverze ani provokace. Tak třeba za jednu z největších chyb současných trenérů považuje, že:
„Chybí správné vnímání a cit pro pohyb. Chybí zamyšlení se nad účelem pohybu. A co mě nejvíc vadí, je určitá „stádovitost“. Dělám to proto, že to dělají ostatní. Chtělo by to trochu rebelie.“

3 detaily

Co si říká, když se mu nechce zvednout z gauče: „Se nezvedej…“, vyrostl v posilovně – tatínek byl vzpěrač, Robertova kritika občas kouše a píchá, stejně jako jeho domácí mazel – ježek.

Nejbližší termín školení

22.10.2017 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení

 

Reference

 • Absolvovala jsem školené vývojové kineziologie s Vaškem Rázlem - skvělé! Nemám co jiného bych dodala. Rozšířila jsem si obzory, a protože jsem v začátcích v oblasti fitness dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, které mi dnes pomáhají v mé práci.

  Díky, že jste. Krásné letní měsíce, Lucie Říhová
 • Chtel bych pochvalit skoleni, ktere probehlo v nedeli 16.6 ve vasem studiu 3D fitnnes. Bylo to jedno z nejlepsich skoleni, ktere jsem za posledni 2 roky absoloval a Vasek Razl byl uzasny prednasejici. Vrele bych toto skoleni vsem doporucil a budu se tesit na dalsi setkani s Vaskem.

  Dekuji a s podravem, Zdenek Vanc - osobni trener
 • Ze školení Vývojová kineziologie jsem byla nadšená.....zase mně to posunulo vpřed ve vnímání svého těla a porozumění svým klientům. Vašek je osobnost s hloubkovými znalostmi, vedení celého školení pro mně bylo srozumitelné a zábavné. Škoda, že k tomuto školení nejsou i nějaké tištěné materiály, čas od času je dobré si některé věci znovu projít. Taťána