Kondiční trenér dětí a mládeže 2

Děti nejsou zmenšeninou dospělých

termín školení

Předmět školení

Pokračování prvního kurzu Kondiční trenér dětí a mládeže 1. Víkend, který bude opět plný informací a hlavně praxe. Kurz je sestaven tak, aby trenéři dokázali nejen efektivně trénovat a měli velký zásobník cvičení pro rozvoj různých složek sportovního tréninku dětí a mládeže ve věku od 6 do 18 let. Ale aby také dokázali správně trénink plánovat.

Každé věkové období však potřebuje speciální přístup a metody k dobrému vedení sportovního tréninku. Po absolvování tohoto kurzu budou trenéři schopni správné periodizace tréninku a sestavit tréninkovou jednotku, tak aby byla systematická a zároveň také zábavná. Osobní trénink a skupinová lekce nejsou totéž. To bude také tématem, které se na kurzu bude řešit. Jedním z hlavních témat celého víkendu budou tzv. 4 pilíře sportovního tréninku.

Podmínkou účasti na tomto školení je mít absolvovaný kurz Kondiční trenér dětí a mládeže 1 nebo kurz Certifikace osobního trenéra

Naučíte se

 • Základy anatomie,fyziologie a psychologie dětí a mládeže – to, co Vám možná ještě nikde neřekli
 • Coaching efektivně a srozumitelně. Využívat koučingové metody cíleného vědomého pohybu. Umět vhodně použít “slova a chování” k dané věkové kategorii.
 • Nastavit standard základních pohybů a měnit podmínky díky využití různých fitness pomůcek (TRX, Vipr, agility pomůcky, medicinebally a další)
 • Sestavit Osobní trénink pro mladé sportovce (i nesportovce)
 • Sestavit kruhový trénink na základě více modalit opřený o fundamentální/základní pohyby
 • Nadchnout děti a mládež pro další pohyb a trénink
 • Sestavit tréninkové plány podle zákládů periodizace tréninku dětí a mládeže

Harmonogram dvoudenního školení

1.den

09.00 – 09.25 Úvod a představení
09.25 – 10.10 1.pilíř – Psychologie
10.10 – 10.55 2.pilíř – Strava
10.55 – 11.40 3.pilíř – Trénink a pohyb
11.40 – 12.30 4.pilíř – Regenerace
12.30 – 13.30 Oběd
13.30 – 14.30 Periodizace sportovního tréninku
14.30 – 15.30 Mobilita
15.30 – 16.00 Explozivita a plyometrie
16.00 – 16.50 Hry
16.50 – 17.00 Q&A

2.den

09.00 – 10.00 Dobré ráno workout
10.00 – 11.30 Síla
11.30 – 13.00 Rychlost
13:00 – 13.30 Koordinace
13.30 – 14.00 Q&A


Instruktor

filip

Filip Raptopulos

Filip „Onasis“ Raptopulos je potomkem řeckých bohů. Vyrůstal v rázovitém kraji, kde uhelné lišky dávají dobrou noc (v Karviné). S TRX a funkčním tréninkem začal již při studiích na VŠ v Olomouci ( UP – Fakulta tělesné kultury) a první pokusy na živých tvorech uskutečnil na hráčích fotbalu, tenisu a hokeje. Hrál závodně hokej za Třinec, i když na to teda moc nevypadá. 🙂 Dále učil na sportovní škole, kde aplikoval kruhové tréninky a TRX tréninky na žácích povinné školní docházky. Dodnes se jim po něm stýská 🙂

Filipova kvalifikace: Na výšce s jedním kamarádem hráli soutěž o to, kdo posbírá nejvíce různých školení a instruktorů, takže počínaje masážemi, konče plavčíkem jich je ranec…

Záhy ale zjistil, že to není vše a vydal se cestou, která je mu šitá na míru a ve které se cítí dobře… To je pro něj TRX cesta. Dnes a denně využívám spoustu fitness modalit, ale TRX je best. Proto tím v současné době „drtí“ profesionální tenisty a další profíky ze sportovního (hokejisty, fotbalisty a atlety) či běžného (herce, modelky a zpěvačky) světa.

Mám rád pracovitost, smysluplnost a vášeň ve sportu. Jo a co se sportu týče, tak mu prý jde všechno!!! Dejte mu do ruky či nohy cokoli a on vám ukáže jaký je sportovec 🙂 Jak říká jeho rodina: „Ty jsi taky musel pobrat veškerý sportovní talent za celou rodinu coooo“

EGO však dávno rozpustil!!! Rád sdílí a rád naslouchá 🙂

Tři detaily

Pohyb (trénink) dýchám, jím a piju!!! Nesnáším hrubiánství a lhostejnost. Miluji zvířata a skvěle vařím hahahaaaaa…

Nejbližší termín školení

25.-26.01.2019 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení
14.-15.06.2019 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení

Reference

 • Ke školení nemám, co vytknout. Přístup Filipa byl na profesionální úrovni, jeho prezentace mě nadchla, což se u mě nestává často. Jeho kombinace nejen teorie a praxe, ale i jeho poznatky a zkušenosti z jeho soukromého i pracovního života, udělali školení poučné i zábavné. Nebylo to stereotypní.

  Tím, že jsme si trénink vyzkoušeli na vlastní kůži, víme, co budeme předávat naší mládeži, jak takový trénink připravit a co z toho ty děti budou mít. Filipovi se podařilo udržet mou pozornost po celou dobu workshopu. Ze školení jsem odcházela nadšená a tímto tématem bych se ráda prokousala dál.

  S pozdravem Alena Tabe