Stabilizace ramenního a kyčelního kloubu

Novinka ve 3DFA a v Praze!

termín školení

Předmět školení

V dopoledním bloku školení si vysvětlíme problematiku ramenního pletence. Ukážeme si nejčastější chyby při cvičení i mimo něj a jejich možné důsledky. Zjistíme, jak se dostat do centrovaného postavení kloubu a jaké benefity z něj plynou při tahu a tlaku. Větší stabilita povede k mnohem větší síle a také mobilitě. Dostanete mnoho tipů z praxe a zásobník účinných cviků.

V odpoledním bloku školení si vysvětlíme problematiku kyčelního kloubu a sakroiliakálního skloubení (SI). Ukážeme si nejčastější chyby při cvičení i mimo něj a jejich možné důsledky. Zjistíme, jak se dostat do centrovaného postavení kloubu a jaké benefity z něj plynou při stoji, chůzi a výpadu. Větší stabilita povede k mnohem větší síle a také mobilitě. Dostanete mnoho tipů z praxe a zásobník účinných cviků.

Naučíte se

Dopolední blok

 • diagnostiku ve statických pozicích i dynamických pohybech
 • analyzovat směr tahu hlavních zapojených svalů
 • centraci ramenního kloubu a lopatky
 • tlakové (bench press) a tahové (shyb) cviky s ideální posturou
 • různé varianty provedení

Odpolední blok

 • diagnostiku ve statických pozicích i dynamických pohybech
 • analyzovat směr tahu hlavních zapojených svalů
 • centraci kyčelního kloubu a SI skloubení
 • jak na správný stoj, chůzi, a výpad
 • různé cviky k posílení stability a varianty provedení

Harmonogram školení

Dopolední blok

09:00 – 09:25 Úvod a představení školení
09:25 – 10:00 Vysvětlení základních pojmů vývojové kineziologie a anatomie)
10:00 – 11:00 Diagnostika a centrace ramenního kloubu a lopatky
11:00 – 12:30 Tlakové a tahové cviky k posílení stability
12:30 – 13:30 Oběd

Odpolední blok

13:30 – 14:30 Vysvětlení základních pojmů vývojové kineziologie a anatomie
14:30 – 15:30 Diagnostika a centrace kyčelního kloubu
15:30 – 16:30 Cviky pro lepší stoj, chůzi a výpad
16:30 – 17:00 Opakování a závěr

Instruktor

Martin Strážnický

Martin Strážnický

Důležité pro něj je, abyste si z jeho tréninků odnášeli úsměv na tváři a hlavně, abyste cvičení využili v běžném životě! Aby Vás už nebolela záda, když se sehnete pro nákup a kolena, když si sedáte. Zkrátka abyste se cítili lépe.

Proto s Martinem budete respektovat přirozený lidský pohyb a svalové souhry. V první třídě začal hrát basketbal (a už nepřestal) a láska ke sportu mu už zůstala.

Při studiu trenérství fitness a žurnalistiky na vysoké škole měl možnost porovnávat teorii s praxí a z desítek školení zjistit, co funguje a co ne

3 detaily

Má rád pozitivní přístup a energii. Když je náhodou kyselej, dobrou náladu mu vrátí jídlo, fresh a hudba. Na cvičení je skvělý, že jsou dospělí zase trochu dětmi. Najednou je jedno, kolik kdo má (peněz, let, starostí…) a jak vypadá. Ale vstal a přišel si zacvičit – skvělý!

Nejbližší termín školení

20.06.2021 PRAHA (CZE)přihlásit se na školení

Reference

 • Absolvovala jsem školené vývojové kineziologie s Vaškem Rázlem - skvělé! Nemám co jiného bych dodala. Rozšířila jsem si obzory, a protože jsem v začátcích v oblasti fitness dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, které mi dnes pomáhají v mé práci.

  Díky, že jste. Krásné letní měsíce, Lucie Říhová
 • Chtel bych pochvalit skoleni, ktere probehlo v nedeli 16.6 ve vasem studiu 3D fitnnes. Bylo to jedno z nejlepsich skoleni, ktere jsem za posledni 2 roky absoloval a Vasek Razl byl uzasny prednasejici. Vrele bych toto skoleni vsem doporucil a budu se tesit na dalsi setkani s Vaskem.

  Dekuji a s podravem, Zdenek Vanc - osobni trener
 • Ze školení Vývojová kineziologie jsem byla nadšená.....zase mně to posunulo vpřed ve vnímání svého těla a porozumění svým klientům. Vašek je osobnost s hloubkovými znalostmi, vedení celého školení pro mně bylo srozumitelné a zábavné. Škoda, že k tomuto školení nejsou i nějaké tištěné materiály, čas od času je dobré si některé věci znovu projít. Taťána