Kondiční trenér dětí a mládeže - Síla a rychlost

Děti nejsou zmenšeninou dospělých

termín školení

Předmět školení

Toto školení se bude věnovat dvěma hlavním pilířům kondiční přípravy našich mladých nadějí. Síla a rychlost patří ve většině individuálních i týmových sportů k základním pohybovým schopnostem, které rozhodují o úspěchu a zdraví mladých sportovců. Kdo není silný – nebude ani rychlý! V předchozích kurzech jsme se touto problematikou také zabývali, ale v tomto kurzu si ji rozebereme do posledního detailu. Řeč bude o všech komponentách síly i rychlosti. A nebudeme jen mluvit, ale také se pořádně hýbat, ostatně na to jste zvyklí ze všech našich kurzů týkajících se dětí a mládeže.

Pro maximální benefit ze školení doporučujeme absolvování před tímto kurzem níže uvedených školení:

Certifikace osobního Trenéra, nebo

Kondičního trenéra dětí a mládeže – Pohybové hry nebo

Kondičního trenéra dětí a mládeže – Sportovní trénink

Naučíte se

 • Připravit vaše mladé sportovce na trénink.
 • Je silový trénink vhodný pro mladé sportovce?
 • Druhy silového tréninku pro mladé sportovce.
 • Druhy rychlostního tréninku pro mladé sportovce.
 • Coaching efektivně a srozumitelně.
 • Nastavit standard základních pohybů a měnit podmínky díky využití různých fitness pomůcek (TRX, Vipr, agility pomůcky, medicinebally a další)
 • Sestavit silově-rychlostní trénink a sestavit kondiční program adekvátní věku
 • Nadchnout děti a mládež pro další pohyb a trénink

Harmonogram školení

09.00 – 09.25 Úvod a představení
09.25 – 10.00 Je silový trénink vhodný pro mladé sportovce?
10.00 – 10.30 Druhy silového tréninku pro mladé sportovce
10:30 – 11.00 Rozcvičení a příprava na zátěž
11.00 – 12.30 Síla praxe (vlastní váha vs modality, izometrická vs expolizivní, maximální vs rychlá)
12.30 – 13.30 Oběd
13.30 – 14.00 Druhy rychlostního tréninku pro mladé sportovce
14.00 – 14.30 Rozcvičení a příprava na zátěž
14.30 – 16.00 Rychlost (jednosměrná, vícesměrná, koordinační, akční vs reakční)
16.00 – 16.50 Programing silově-rychlostních tréninků
16.50 – 17.00 Teď už jen začít trénovat


Instruktor

filip

Filip Raptopulos

Filip „Onasis“ Raptopulos je potomkem řeckých bohů. Vyrůstal v rázovitém kraji, kde uhelné lišky dávají dobrou noc (v Karviné). S TRX a funkčním tréninkem začal již při studiích na VŠ v Olomouci ( UP – Fakulta tělesné kultury) a první pokusy na živých tvorech uskutečnil na hráčích fotbalu, tenisu a hokeje. Hrál závodně hokej za Třinec, i když na to teda moc nevypadá. 🙂 Dále učil na sportovní škole, kde aplikoval kruhové tréninky a TRX tréninky na žácích povinné školní docházky. Dodnes se jim po něm stýská 🙂

Filipova kvalifikace: Na výšce s jedním kamarádem hráli soutěž o to, kdo posbírá nejvíce různých školení a instruktorů, takže počínaje masážemi, konče plavčíkem jich je ranec…

Záhy ale zjistil, že to není vše a vydal se cestou, která je mu šitá na míru a ve které se cítí dobře… To je pro něj TRX cesta. Dnes a denně využívám spoustu fitness modalit, ale TRX je best. Proto tím v současné době „drtí“ profesionální tenisty a další profíky ze sportovního (hokejisty, fotbalisty a atlety) či běžného (herce, modelky a zpěvačky) světa.

Mám rád pracovitost, smysluplnost a vášeň ve sportu. Jo a co se sportu týče, tak mu prý jde všechno!!! Dejte mu do ruky či nohy cokoli a on vám ukáže jaký je sportovec 🙂 Jak říká jeho rodina: „Ty jsi taky musel pobrat veškerý sportovní talent za celou rodinu coooo“

EGO však dávno rozpustil!!! Rád sdílí a rád naslouchá 🙂

Tři detaily

Pohyb (trénink) dýchám, jím a piju!!! Nesnáším hrubiánství a lhostejnost. Miluji zvířata a skvěle vařím hahahaaaaa…

Nejbližší termín školení

Reference

 • Ke školení nemám, co vytknout. Přístup Filipa byl na profesionální úrovni, jeho prezentace mě nadchla, což se u mě nestává často. Jeho kombinace nejen teorie a praxe, ale i jeho poznatky a zkušenosti z jeho soukromého i pracovního života, udělali školení poučné i zábavné. Nebylo to stereotypní.

  Tím, že jsme si trénink vyzkoušeli na vlastní kůži, víme, co budeme předávat naší mládeži, jak takový trénink připravit a co z toho ty děti budou mít. Filipovi se podařilo udržet mou pozornost po celou dobu workshopu. Ze školení jsem odcházela nadšená a tímto tématem bych se ráda prokousala dál.

  S pozdravem Alena Tabe