Metoda přirozeného pohybu

Pohyby, které jsou pro naše těla zcela přirozené

termín školení

Předmět školení

Záměrem tohoto semináře je předat informace, které mě v daný čas dávají smysl. Přeji si, aby tyto informace rezonovali i s vámi.

Ve všech případech se jedná o pohyby, které jsou pro naše těla zcela přirozené. Mou snahou je rozšiřovat pozornost na sebe jako na celek složený z elementů. Naše těla jsou naším největším přítelem, který za každých okolností udělá to nejlepší. To, že nám občas zastaví (zranění, bolest,…) není zrada, ale vzkaz a informace těla pro naší mysl. Jde o to porozumět těmto signálům. I k tomu nám praxe přirozeného pohybu může sloužit.  Záměrem je objevovat jednoduchost principů, na kterých je tělo každého z nás připraveno, objevovat a vnímat jeho hranice. Konkrétní technika a užití je pak vice na osobním zkoumáni a cestě. Otevřít schopnost a ochotu vnímat možnosti se pohybovat všude kolem sebe. I město tam venku je hřiště pro pohyb.  Dotkneme se i tématu, jak naše pozornost a emoční nastavení souvisí s hodnotou jakékoli činnosti. A to nejen na „tréninku“, ale především v reálném životě. Já osobně už nechci trénovat na to, abych zvládl další trénink. Život se nedá natrénovat, život by se měl žít.

Harmonogram školení

Dopolední blok 9:00 – 12:30

– Představení účastníků a filosofie přirozeného pohybu

Pojmenování a praxe základních pohybových dovedností
– Breathing practice
– Walking (chůze)
– Running (běh) s preferencí bosonohé techniky
– Balancing (balancování,rovnováha)
– Crawling (plazení,rolovaní)
– Jumping (skakání)
– Hanging (vyvěšování, ručkování, lezení)
Odpolední blok 14:00-17:00

– Lifting,Carrying (zvedání a přenášení predmětů)
– Throwing, catching (házení a chytání)
– PARTNERING

Instruktor

jan_novosad

Jan Novosad

Vystudoval FTVS – TVS a posbíral několik certifikátů, ale to nejdůležitější pochopil až relativně nedávno. Totiž to, že jen vy jediní můžete sami sebe soudit a nikdo jiný nemá právo vytvářet na vás tlak.

Ve 3D FITNESS Academy chce sám objevovat nové informace, získávat zkušenosti a s radostí je předávat dál. Čeká všechny, kdo přicházejí s otevřenou myslí a respektují odlišné názory a pohledy okolí. Dobrý trenér podle něho dělá věci tak, jak cítí a jak je považuje za nejlepší pro sebe a své klienty.

3 detaily: Neprovozuje sport. Provozuje pohyb. A to od rána do večera. Nezná zlozvyky.

„Co to je? Já buduji dobrozvyky 🙂 “

Nejbližší termín školení