Online workshopy


Ať jste na cestách, nebo v pohodlí domova, online workshop můžete absolvovat kdekoliv a kdykoliv. Máte jedinečnou možnost získat nejnovější informace ze světa fitness a sportu pomocí několika málo kliknutí myší. Video můžete sledovat na podporovaném prohlížeči nebo v aplikaci Vimeo.

  • Klikněte na políčko „Rent“
  • Založte si účat na Vimeo
  • Vyberte platební metodu
  • Přístup ke streamování videa je 1 týden

TRX PLANK 20X JINAK

TRX je jednou z nejpoužívanějších funkčních pomůcek ve světě fitness a sportu. Plank (podpor, vzpor) zase jedním z nejprofláknutějších cvičení vůbec. Během cca 70 minutového online workshopu tyto dvě „must have“ věci propojíme. Kam jinam jít za věděním než ke zdroji informaci do 3D FITNESS Academy.

Délka: 70 minut

Pomůcky: TRX

Co se naučíte: Modifikace jednoho z nejznámějších cviků v kombinaci s TRX

EFEKTIVNÍ WARM UP

Warm up neboli rozcvičení je velmi důležitou částí tréninku, na kterou se buď často zapomíná, nebo se jí nevěnuje příliš velká pozornost Během cca 70 minutového online workshopu si objasníme nejdůležitější fakta a principy a hlavně si vše ukážeme prakticky.

Délka: 75 minut

Pomůcky: Pěnový válec, miniband, TRX

Co se naučíte: Efektivní program rozcvičení před zátěží

H.I.I.T.

H.I.I.T., neboli vysoce intenzivní intervalový trénink je jedna z nejvíce používaných metod tréninku ve světě fitness. Existují lidé, kteří si bez HIIT nedokáží představit trénink a také tací, kteří jsou odpůrci a mají k němu výhrady.

V online workshopu se seznámíme se základními pravidly HIIT, s fyziologií a se správným nastavením obsahu HIIT. Ukážeme si základní tréninkové zbraně, které posunou váš trénink o level dál. Workshop plný teorie i praxe, kterou potřebujete do vašeho tréninku.

Délka: 68 minut

Pomůcky: Cardio stroje (veslo, airbike, skierg) a top funkční pomůcky (trx, kettlebell, gun-ex, medicinbal a další)

Co se naučíte: Jak efektivně a systematicky používat H.I.I.T. jako jednu z účinných zbraní funkčního tréninku

ROTACE

V tomto online workshopu si posvítíme na jeden z fundamentálních pohybů, kterého se dost často bojíme anebo jej cvičíme špatně. Řekneme a ukážeme si vše, co jste ještě neslyšeli. Roztočíme vám hlavu do vrtule, protože více kontroverzní téma jsme si asi vybrat nemohli.

Co je vlastně rotace za pohyb? Proč cvičit rotaci v každém tréninku? Jaké jsou nejčastější chyby v tréninku rotace? Jak udělat rotaci a nehnout tělem? Spoustu dalších otázek zodpovíme a ukážeme si v praktických ukázkách rotačních cviků.

Délka: 100 minut

Pomůcky:  vlastní tělo a funkční pomůcky (trx, kettlebell, velká osa, medicinbal a další)

Co se naučíte: Jak efektivně a systematicky zařadit rotační cviky do tréninku

JAK NA RYCHLOST U MLÁDEŽE

V tomto online workshopu se podíváme na trénink rychlosti u dětí a mládeže. Rychlost patří mezi zábavné a oblíbené tréninky. Jak to ale udělat tak, aby to nebyla „jen“ zábava, ale také jsme naše youngsters posunuli dál? Řekneme si opět něco k teorii a všechno si ukážeme na praktických ukázkách.

Online workshop, který je nabitý pohybem a energií. Budeme se zabývat různými tématy. Proč je rychlost důležitá? Jak opravdu rozvíjet rychlost u mládeže? Chyby a mýty v tréninku rychlosti. Rychlostní trénink – jde to i hravě? Praktická ukázka rychlostních cvičení a her.

Délka: 100 minut

Pomůcky:  vlastní tělo a funkční pomůcky (tyče, kužely, agility pomůcky, BLAZEPOD a další)

Co se naučíte: Jak efektivně a systematicky vést trénink dětí a mládeže

PROGRAMING HUBNUTÍ

Lidský boj s nadváhou je prošpikován pověrami, hledáním zázračné pilulky a všemožných super rychlých řešení. Zázračné “spalovače”, nevšední tréninkové metody, pouštění elektřiny do těla, to vše s cílem shodit poctivě nastřádanou “energii” za několik desítek let. A co když je to vše daleko jednoduší? Opravdu to musí být “no pain, no gain”?

V našem 90 minutovém webináři se stihneme podívat na nejčastější problémy hubnutí z pohledu pohybu a cvičení. Ukážeme vám, jak by takový všeobecný program mohl vypadat a jaké jsou jeho pilíře při dlouhodobějším plánování. Je důležitější strava nebo pohyb? Kardio jako klíč k hubnutí? Hm, a co když ne? Projdeme si praktickou ukázku tréninkové jednotky a také příklad dlouhodobého programingu cvičení.

Délka: 100 minut

Pomůcky:  vlastní tělo a funkční pomůcky (kettlebell, TRX, Gun-Ex, MedBall a popřípadě i další)

Co se naučíte: Jak připravit skvělý trénink a plán na hubnutí

TOP CVIKY NA CORE

Není trénink CORE jako trénink CORE. Aneb pojďme si posvítit na téma, které rezonuje celým světem fitness. Jsou zkracovačky a sedy lehy jediným způsobem, jak zlepšit sílu středu těla?

V 90 minutách si řekneme nejdůležitější info k tomu jak, kolikrát a proč střed těla trénovat, nebo možná netrénovat. Teoreticky i prakticky rozebereme top cviky na CORE. Proč je CORE trénink populární  a je opravdu důležité trénovat CORE? Nejčastější chyby a mýty v tréninku CORE. Praktická ukázka top cviků.

Délka: 95 minut

Pomůcky:  vlastní tělo, TRX, TRX Rip Trainer a další funkční pomůcky

Co se naučíte: Jak správně trénovat střed těla

NEJVĚTŠÍ FITNESS HRŮZY

Existují špatné cviky nebo jsou jenom špatná provedení? No, určitě se najdou fitness strašáci, kterým už není pomoci. My se podíváme na ty nejčastější případy, které se nesou z pokolení na pokolení, aniž by se nad nimi příliš přemýšlelo.

Řekneme si, co a jak zlepšit a co raději vůbec nedělat. Všechny cviky podrobíme kritickému myšlení a přetvoříme je ve smysluplnější varianty. Tedy když už máme fitness hrůzy, tak jak by měl vypadat ideální cvik.

Délka: 90 minut

Pomůcky:  vlastní tělo a funkční pomůcky (kettlebell, TRX, Gun-Ex, MedBall a popřípadě i další)

Co se naučíte: Jak neprasit tělo a cvičit efektivněji a zdravěji

TOP 30 CVIKŮ S VLASTNÍM TĚLEM

Kdo chce hýbat světem, musí nejprve umět hýbat vlastním tělem. Vybrali jsme pro vás naše nejoblíbenější cviky s vlastním tělem, které tvoří základ pohybových programů 3DFA. Vše aplikovatelné v domácím prostředí bez nutnosti jakýchkoliv pomůcek.

Každý den 20 minut cvičení vybraných cviků vás vrátí zpátky do formy. Provedeme vás vhodnou technikou a jak jednotlivé cviky přizpůsobit vaší úrovni. Cviky protkané kondičními prvky všech úrovní. Pohyby v návazných řadách a progresích. Série zvířecích pohybů hravou formou. Cviky pro každodenní domácí trénink.

Délka: 85 minut

Pomůcky:  vlastní tělo

Co se naučíte: Jak na trénink s vlastním tělem

HRY V TRÉNINKU DĚTÍ

Hra je téma samo o sobě. U nás ve 3D FITNESS ACADEMY ji rádi zapojujeme jak do tréninku dětí, tak i dospělých. Především u dětí by však rozhodně neměla chybět.

A co to vlastě znamená? Hra není jen anarchie, kde si každý dělá, co chce. Má svá pravidla a nenásilně motivuje učit se dál. Věděli jste, že když si člověk hraje, tak ztrácí kontrolu nad svým tělem? Rozvoj síly, rychlosti a koordinace formou hry. Pro trenéry i všechny aktivní rodiče.

Délka: 85 minut

Pomůcky:  vlastní tělo a funkční pomůcky (tenisáky, kloboučky, tyče a další)

Co se naučíte: Jak dětem připravit hravý, zábavmý, ale zároveň náročný a efektivní trénink

STOJKA

Aktivované celé tělo, každičký sval i šlacha, mysl v uvolnění, možná trochu v meditaci, vnímání prostoru kolem sebe, správné dýchání.. Nejen tento výčet můžeme prožívat v obrácené pozici těla, nebo-li ve stojce. Řekneme a ukážeme si několik základních elementů, bez kterých se v tréninku stojky neobejdeme. Také se dozvíme, jak se zlepšovat a jak zbytečně neničit svá těla. Ukážeme si tipy a triky jak na to. Příprava na stojku (warm up). Protažení kterých částí těla a proč. Jak trénovat beze strachu. Zlepšení, posouvání svých možností. Učit se trpělivosti.

Naším hostem a průvodcem workshopu je Michal Mudrák, profesionální ekvilibrista, který od roku 2008 účinkuje ve varieté, cirkusech, nových cirkusech a festivalech v Evropě a Asii.

Délka: 90 minut

Pomůcky:  vlastní tělo

Co se naučíte: Jak na stojku efektivně